وحدت مسلمانان سرمنشاء بیداری در کشورهای اسلامی است
+ پ -
وحدت مسلمانان سرمنشاء بیداری در کشورهای اسلامی است

امام جمعه اهل سنت جزیره کیش بااشاره به وحدت اقوام مختلف ایرانی اعم از شیعه و اهل سنت در جزیره کیش گفت: کیش ایران کوچکی است که به وحدت میان مردم آن افتخار می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، همزمان با آغاز هفته وحدت و میلاد خجسته رسول مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) در ایران اسلامی، جشن بزرگ وحدت با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، امام جمعه اهل سنت، مدیران و معاونان سازمان، فرماندهان و نیروهای نظامی و انتظامی کیش، مدیران و روسای ادارات و سازمان های مستقر در کیش و مسلمانان اهل سنت جزیره مرجانی کیش در مسجد نور اهل سنت کیش برگزار شد.

شیخ یعقوب شمس، امام جمعه اهل سنت کیش گفت: امروز با وجود جمعیتی که از اقوام مختلف در جزیره کیش ساکن هستند شاهد هستیم که مردم متدین، مومن، با فرهنگ  جزیره کیش ازشیعه و سنی  و دیگر اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر به خوشی و سلامت زندگی می کنند.

وی به حضور گردشگران داخلی و خارجی در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: همه کسانی که می خواهند کیش و مردم مومن و متدین کیش را بشناسند باید در جلسات وحدت و همدلی مردم، در راهپیمایی ها ملی و مذهبی ، در مراسم ها و هیئت های مذهبی ما را ببینید.

امام جمعه اهل سنت کیش ادامه داد: اگر می خواهید مردم بومی و مهمان نواز و صمیمی کیش را ببینید در جمع آن ها حاضر شوید و مشاهده کنید که مردم جزیره کیش حرف برای گفتن دارند.
شمس افزود: وحدتی که میان اهل تشیع و اهل تسنن در جزیره کیش وجود دارد می تواند الگویی برای کشور و تمام مسلمانان جهان باشد و امیدواریم این دوستی مثال زدنی پایدارتر از گذشته شود.
وی خاطر نشان کرد: ما در ایران اسلامی مذاهب و فرقه های مختلفی داریم که امروز به لطف وحدت اسلامی و توجهات و درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم آگاه و بیدار ایران اسلامی در کنار هم زندگی می کنیم و توانسته ایم با وحدت از امنیت و آرامش و آسایش برخوردار بوده و شاهد پیشرفت های بسیار فرهنگی، اقتصادی و سیاسی باشیم.

شمس بر عامل وحدت به عنوان مهمترین عامل بیداری برای جهان اسلام و رهایی از چنگ مستکبران و فرقه های تکفیری تاکید کرد.

حجت الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کیش نیز در این مراسم با تبریک هفته وحدت و میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) هفته وحدت در جهان اسلام به خصوص ایران اسلامی را مایه افتخار و نزدیکی مسلمانان جهان به یکدیگر دانست.

وی افزود: وحدت شیعه و اهل سنت که سال های سال در کنار یکدیگر با صفا و صمیمیت و برادرانه زندگی می کنند؛ در غم و شادی یکدیگر شریک هستند تعریف و تصویری مضاعف از وحدت میان مسلمانان را به نمایش می گذارد.

امام جمعه کیش جامعه روحانیت اهل تشیع و تسنن جزیره کیش را در وحدت میان مسلمانان بسیار ارزشمند و مهم ارزیابی کرد و افزود: وجود شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت به عنوان انسانی فرهیخته، مخلص، متخلق به اخلاق اسلامی و انقلابی و همدلی سایر طلاب اهل تسنن و روحانیت اهل تشیع در کناریکدیگر به عنوان متولیان امور مذهبی و فرهنگی را قابل تقدیردانست.

وی با اشاره به محوریت رسول مکرم اسلام در برقراری وحدت میان مسلمانان اهل ستنن و تشیع گفت: پیامبر گرامی اسلام روایتی را بیان کرده اند که مناسب با این مجلس نیز می باشد که در این روایت به پنج نکته مهم وصیت و سفارش فرموده اند.

علیدادی دوری از مال غیر، پرهیز از طمع ورزی و قناعت پیشه کردن، نماز با اخلاص و توجه، پرهیز از سخن و رفتاری نادرست را که انسان پس از آن دچار پشیمانی شده و مجبور به عذرخواهی شود و دوری از خودپرستی را از مواردی دانست که پیامبر گرامی اسلام بر آن سفارش فرموده اند و افزود: پیامبرمکرم اسلام فرموده است که « برای برادر دینی خود چیزی را دوست داشته باش که برای خود دوست می داری».

وی تاکید کرد: در اخلاق اسلامی« خود» انسان محور و معیار سنجش و ارزش است و انسان باید هرچه را برای خود می پسندد برای دیگران هم بخواهد و آنچه را برای خود نمی پسندد برای دیگران هم نپسندد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff