وحدت طلبی جمهوری اسلامی ایران منحصر به فرد است
+ پ -
وحدت طلبی جمهوری اسلامی ایران منحصر به فرد است

عالم اهل سنت سیریک اظهار کرد:وحدت اسلامی رسالتی که خداوند پیامبر (ص)را مامور کرده بودکه با استفاده از راهکارها اقوام را یکپارچه و حول محور قرآن گردهم آورد و آنها را از تاریکی راهنمایی کند.

شیخ علی ماهیگیر ،امام جمعه موقت اهل سنت گوهردو سیریک در گفتگو با خبرنگارهرمز گفت:وحدت از لحاظ لغوی به معنای رسیدن به یک جایگاه واحد و از لحاظ اصطلاحی وحدت که مد نظر امت اسلامی است یعنی اینکه در امت اسلامی اقوام و ملت های مختلف با مذاهب گوناگون همه در حول ریسمان محکم الهی و حب المتین گرد هم آیند و یکپارچه شوند.

وی افزود: اساس حکومت نوپای حکومت دینی که در مدینه منور حضرت رسول(ص) آن را تاسیس کرد بر  فرمان خداوند است چون قبل از آن ملتی که اسلام بر آن ها وارد شد قوم عرب در جاهلیت واقعی کلمه بودند به صورتی بود که اقوام و قبیله های مختلف در مقابل همدیگر شمشیر می کشیدند و هرکس به خود می نازید و جنگ ، درگیری و جنگ های ۳۰ الی۱۰۰ ساله مانند اوس و خزرج بودند که این جنگ ها خانمان و بنیاد جامعه بشری را از هم پاشیده بود.

امام جمعه موقت اهل سنت سیریک اظهار کرد: وحدت اسلامی رسالتی که خداوند پیامبر را مامور کرده بودکه رسول خدا(ص) با استفاده از راهکارها  اقوام  را یکپارچه و  حول محور قرآن گردهم  آورد و آنها را از تاریکی جهل نادانی،درگیرهای قبیله ای،کشمکش های داخلی به سمت اتحاد ،انسجام ، الفت سوق داد که باعث شد آنها را اصل تاریکی را با یک اصل روشنایی عوض کنند.

وی افزود : با ایجاد وحدت اسلامی زندگی قبیله ای حول محور قرآن شکل گرفت و امروزه وظیفه ما برای پرداختن به هفته وحدت که یک نمادی است ما به دنبال یک فرصتی هستیم که در طول سال ها در فرقه ها و مذاهب مختلف بررسی کنیم که چالش ها را بشناسیم و موانع سد راه را برطرف کنیم.

شیخ ماهیگر تصریح کرد:با توجه به اینکه ما از بنیان های فکری به این نتیجه رسیده ایم  که نیاز ما به  وحدت است به این دلیل اتفاق ها و نسل کشی های که در اروپا رخ می دهد بین مسلمانان هیچ کاری نتوانستیم کنیم زیرا ما با یکدیگر ارتباط نداشته ایم در صورتی که اگر امت و دولت های اسلامی همه باهم و حول محور قرآن به وحدت برسیم آن موقع حق خود را از جامعه  می گیریم .

امام جمعه موقت اهل سنت گوهردو  سیریک با اشاره به قبایل دوران پیامبر (ص) گفت:قبایلی که ۳۰الی ۱۰۰سال با یکدیگر درگیر داشته اند با یکدیگر خوب شدند ، آیا ما توان آن را نداریم در درگیرهای پنج روزه  یا یکساله مان را خنثی کنیم در صورتی که  این ظرفیت در امت اسلامی ما  وجود دارد.

وی افزود:کشورهای اسلامی ما خیلی مشکلات دارند هم اکنون و در بعضی کشورها ساختارهایشان غلط است استبداد در کشورشان حاکم است،دموکراسی و استقلال ندارند و این کشورها خودشان را در مقابل اهداف برنامه ها اسلام همراه نخواهند بود چون دشمنان ما نمی گذارند .

شیخ ماهیگیر با اشاره به کشورایران بعد از انقلاب اسلامی گفت:ایران بعد از انقلاب در جامعه یک رهبر که الگو همه بوده است در اختیار داشته که توانسته است ایران را با اقشار مختلف  تحت لوای جمهوری اسلامی و قانون اساسی به صورت برادرانه کنار یکدیگر زندگی می کنند .

وی افزود:  بزرگان اهل شیعه و سنی  که اسلام به گوش بودند و درطول ۳۷ سال انقلاب بسیاری از این توطئه ها را خنثی کردند،وظیفه ما، رسانه ها و علما است که این توطئه ها را  تبیین کنند زمانی که ما مشترکات فراوانی را داریم که حول آنها می تواینم به وحدت برسیم چرا براساس توطئه های دشمن و براساس چیز های فرضی و توهم های تاریخ غلط بخواهیم همدیگر را فریب  دهیم.

امام جمعه موقت اهل سنت سیریک بیان کرد: کشور  ایران  روز به روز وحدت دارد به معنای واقعی کلمه نهادینه و بهینه  می شود، رهبر انقلاب ما در عرصه وحدت تلاش می کند با توجه به اینکه جمهوری اسلامی تجربه حکومت ها قبل مانند حکومت پهلوی، قجری افشاریه و زندیه مختلفی داشته ایم ولی تجربه جمهوری اسلامی یک تجربه بی نظیر است

شیخ ماهیگیر خاطرنشان کرد: شعارها و کارکردهای که وحدت طلبانه ای را که در طول این ۳۷ یا ۳۸ سال بکار برده که منحصر به فرد است و ما باید شاکر این مواضع این وحدت طلبانه باشیم .

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff