وحدت شیعه و سنی یکی از اصول انقلاب است

حجت‌الاسلام باوقار با تأکید بر حفظ وحدت شیعه و سنی یادآوری کرد که این اصل به عنوان اصلی‌ترین عنصر انقلاب است که بر وحدت بین شیعه و سنی تأکید دارد و بر حفظ آن می‌کوشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام احمدرضا باوقار در نشست بررسی «نقش اتحاد ملی و وحدت اسلامی در تحقق تمدن نوین اسلامی» که با حضور علمای اهل شیعه و سنی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در واحد دانشگاهی بندرعباس برگزار شد به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی برآمده از اراده ملت بوده که با پشتوانه آنان به پیروزی رسیده است و امروز باید قدر این نعمت را به‌خوبی دانست.

وی بیان اینکه امام راحل رمز پیروزی انقلاب و حفظ آن را در وحدت مسلمین می‌دید، یادآوری کرد: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون همواره نگاه مسئولان نظام حفظ وحدت میان مسلمین بوده و همواره سفارش کرده‌اند که از تفرقه‌پراکنی خودداری شود؛ زیرا رمز غلبه و پیروزی بر دشمنان در اتحاد، همدلی و وحدت میان مسلمانان است.

این مسئول فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دشمنان اسلام سال‌هاست سعی دارند تا با تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی به منافع سودجویانه خود دست یازند که به همت و هدایت رهبری فرزانه تاکنون این سیاست‌های ضداسلامی در گلو خفه مانده و نتوانسته جامه عمل بپوشد.

استاد حوزه با اشاره به چراغ سبزهای برخی از کشورهای مسلمان به کشورهای استکباری و صهیونیستی که ندانسته و ناآگاهانه تیشه بر ریشه اسلام و اتحاد مسلمانان می‌زنند، افزود: متاسفانه این انسان‌های ساده لوح آمریکا و رژیم صهیونیستی را که دشمنان قسم خورده اسلام هستند، دوست، یار و همکار خود در منطقه می‌خوانند و از گذشته‌های خود و روابط نامشروع گذشته نیز عبرت نمی‌گیرند.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با تأکید بر اینکه در کشور اسلامی ایران؛ شیعه و سنی برادرانه، همدل و همراه در کنار هم زندگی می‌کنند و با هم در صلح و دوستی برای تحکیم تفکرات و اندیشه‌های انقلاب اسلامی می‌کوشند، بیان کرد: ایادی غرب و صهیونست باید بدانند که ایران اسلامی مانند خاری در چشم آنان، اجازه نخواهد داد تا این سیاست‌های ضد دینی مانند سایر سیاست‌های زورمدارانه و تفرقه‌افکنانه سایه ننگین خود را بر منطقه حکمفرما کند.

این مسئول بر حفظ وحدت شیعه و سنی تأکید کرد و گفت که این اصل به عنوان اصلی‌ترین عنصر انقلاب است که بر وحدت بین شیعه و سنی تأکید دارد و بر حفظ آن می‌کوش؛ بنابراین آنچه قرآن کریم، پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار بر آن به کرات سفارش کرده‌اند و آن را رمز پیروزی مسلمین بر ظالمان قلمداد کرده‌اند، همان «حفظ وحدت» میان مسلمان است که باید آن را پاس بداریم و بر حفظ آن کوشا باشیم.

نشست بررسی «نقش اتحاد ملی و وحدت اسلامی در تحقق تمدن نوین اسلامی» با سخنرانی علمای شیعه و سنی ادامه یافت و مقرر شد این جلسات به‌طور مستمر در طول سال به مناسبت‌های مختلف برگزار شود و فقط به یک هفته و یک روز ختم نشود؛ بلکه برگزاری آن بر محور علمی و پژوهشی استوار شود تا بتوان از ماحصل این جلسات نتایج قابل قبولی را برای حفظ وحدت اسلامی به دست آورد.

انتهای پیام