وحدت حوزه و دانشگاه مقدمه ای برای ارتقای فرهنگ دینی و علمی است
+ پ -
وحدت حوزه و دانشگاه مقدمه ای برای ارتقای فرهنگ دینی و علمی است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی حاجی ابادبا بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو رکن مهم در انقلاب اسلامی و متولی دانش در کشور هستند، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه مقدمه ای برای ارتقای فرهنگ دینی و علمی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد حیدری،رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد، ضمن تسلیت سالروز شهادت شهید مفتح اظهار کرد: شهید دکتر مفتح توانست با تدریس در دانشگاه نشای مکتب را در مزرعه دانشگاه افتتاح کند و دانش حوزه از علوم اهل بیت (ع) و معار ف قران را به عنوان رسالت و مسولیت خدایی به محافل علمی و دانشجویی منتقل کند.

حیدری با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو رکن مهم در انقلاب اسلامی و متولی دانش در کشور هستند، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه مقدمه ای برای ارتقای فرهنگ دینی و علمی خواهد بود.

وی بیان کرد: دانشگاه ازاد اسلامی توانسته از حضور و برکت روحانیون در دانشگاه به خوبی استفاده نماید، استفاده از اساتید مجرب حوزه وی در دانشگاه ضروری است چون می تواند به ذهن کنجکاو دانشجویان پاسخگو باشد.

رییس دانشگاه ازاد اسلامی حاجی آباد اظهار کرد: ایجاد فضای صمیمی بین حوزه و دانشگاه باعث تقویت وحدت و دوری از تفرقه بین انها خواهد شد.
حیدری  با بیان اینکه ر راه وحدت حوزه و دانشگاه تلاش های بسیاری صورت گرفته تصریح کرد : بدون شک هستند کسانی که می خواهند بار دیگر بین این دو مرکز ارزشمند و میان این دو قشر مهم و تأثیرگذار جدایی افکنند کسانی که دشمنان نظام اسلامی را می شناسند نباید اجازه دهند تا غبار کدورت، فضای آکنده از مهر و و جوّ و سالم علمی کشور را تیره و بیمار سازد.

وی افزود: این دو نهاد حوزه و دانشگاه می‌توانند بسیاری از مشکلات جامعه را از نظر فکری، عقلی، فرهنگی، مسائل علمی و تکنولوژی و همه چیزهایی که جامعه به آن محتاج است با هماهنگی، اتحاد و وحدت پوشش و جامعه را رو به سوی جلو سوق دهند.

حیدری با اشاره به رسالت دانشجویان در زمان کنونی تاکید کرد: امروز هم دانشجو و دانشگاه و هم حوزه های علمیه باید همین سیاست را دنبال کنند وظیفه دانشجو و دانشگاه و حوزه ویان اگاهی بخشی است، همانطور که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) هم تاکید کردند رسالت دانشجو اگاه شدن و اگاهی بخشیدن است.

بصیرت افزایی مانع از نفوذ دشمن است

وی با تاکید بر نقش آگاهی در مقابله با نفوذ تصریح کرد: راهی که می تواند از نفوذ جلوگیری کند همین بصیرت و اگاهی است یکی ازجاهایی که باید به جامعه ما اگاهی تزریق کند دانشگاهها هستند، همواره دو مرکز بزرگ در ایران وجود دارد که مرکز اگاهی به جامعه بوده اند یکی حوزه و دیگری دانشگاه می باشد که البته در تاریخ ایران حوزه سابقه دیرینه تری در ایران زمینه دارند .

رئیس دانشگاه آزاد حاجی آباد  نفوذ را یک جریان و شبکه نامید و افزود: ما نباید بگذاریم که یک سری جریان ها و افراد بر روی فکر و اعقاید جوانان ما تاثیر بگذارند و بصیرت افزایی مانع از نفوذ دشمن به کشور است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff