وحدت اولویت نخست جهان اسلام و تفرقه هدف دشمنان است
+ پ -
وحدت اولویت نخست جهان اسلام و تفرقه هدف دشمنان است

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: امروز یکی از خواسته های اصلی دشمنان نظام و اسلام تحریف واقعیت های و ارزش های اسلام است و باید مراقب تحریف ها در ارائه فرهنگ ایثار و شهادت باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی حجه الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری در خطبه های نماز جمعه شهرستان سیریک افزود: امر به معروف و نى از منکر یک فریضه بزرگ الهى است که دیگر واجبات به وسیله آن تحقق پیدا مى کنند و در پرتو آن راهها امن شده و کسب ها در مسیر حلال و مشروع قرار مى گیرد و از ستم جلوگیرى و زمین را آباد و حق را از دشمنان باز پس می گیرد و امر دین و دنیا قوام مى یابد.

 

 
امام جمعه سیریک ابراز داشت: امر به معروف هم مثل نماز واجب است امر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است و فریضه بزرگی است که با آن فریضه های دیگر به پا داشته می شوند اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از فرایض بزرگ اسلامی است که اجرای آن آثار و برکات فراوانی را به دنبال دارد، امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین اسلام و اجرای آن باعث برپا شدن واجبات و از بین رفتن منکرات و برقراری امنیت در جامعه می شود.

 

 
امام جمعه شهرستان سیریک با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: بی تردید نقش انجمن اولیاء و مربیان در برنامه ریزی منسجم و فراهم ساختن بستر مشارکت فعالانه اولیا و مربیان در زمینه های مختلف می تواند از یک نقش غیر پویا و رویکردی صرفاً مالی و مادی به سمت نهادی پویا ، اثر گذار و برنامه ریز در مسیر مشارکت پذیری عاطفی ، فرهنگی ، آموزشی ، معنوی و اقتصادی تبدیل کرد.

 

 
حجه الاسلام و المسلمین صفایی حائری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از شهردار شهر گروگ از ممانعت در نصب بنر و پارچه مشکی در سطح شهر به بهانه ایجاد اختلاف و دو دسته گی افزود: مگر کشور ایران عربستان و حکوکت آن حکومت رژیم خبیث آل سعود است که نصب پارچه و بنر که برای ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت و نوه پیامبر رحمت و مغفرت الهی است در کمال تاسف و بی وقاحتی در نظامی که همه شان و منزلتش پاسداشت ارزش های و آرمان های اسلامی و دینی است همچون مسئولانی در راس آن باشند.

 

 
وی از فرماندار شهرستان سیریک خواست تا با قاطعیت و صراحت ضمن برخورد و پاسخ خواستن از این مسئول در قبال این عمل ننگین و تاسف بار افزود: وظیفه همه ما و هر مسئولی است تا نسبت به نصب پارچه مشکی و احترام به ارزش ها و آرمان های یکدیگر بویژه در نظامی که حکومت آن اسلام ناب محمدی است باشد.
وی ایجاد تفرقه بین مسلمانان را هدف دشمنان اسلام دانست و گفت:وحدت اولویت نخست جهان اسلام است که با این رویکرد نقشه دشمنان اسلام را ناکام می سازد.

 

 
امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: امروز یکی از خواسته های اصلی دشمنان نظام و اسلام تحریف واقعیت های و ارزش های اسلام است و باید مراقب تحریف ها در ارائه فرهنگ ایثار و شهادت باشیم و مکتب امام حسین (ع) در محرم باید به صورت واقعی معرفی کنیم برای اینکه ارائه فرهنگ شفاف و واقعی عاشورا موجب علاقمندی هرچه بیشتر مردم و نوجوانان و جوانان هم شیعه و سنی به این فرهنگ ارزشمند الهی می شود.

 

 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff