وحدت اسلامی به معنای اتحاد پیروان مذاهب است
+ پ -
وحدت اسلامی به معنای اتحاد پیروان مذاهب است

کارشناس مسائل دینی اظهار کرد: مقصود از وحدت اسلامی همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات مذهبی، در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والمسلمین حیدر رضایی، کارشناس مسائل دینی، در گفتگو با خبرنگار نافذ آنلاین با بیان اینکه هر کس در مسیر تفرقه افکنی و اختلاف بین مسلمین حرکت کند در خط دشمن است،گفت:دشمنان برای تفرقه افکنی بین مسلمانان در تلاشند لذا حفظ وحدت و انسجام جوامع اسلامی امری ضروری است.
رضایی با اشاره به وجود مشترکات فراوان بین مذهب شیعه و سنی اظهار داشت: شیعیان و اهل سنت با نزدیک شدن به هم حول محور مشترکات اصلی، از خصومت و دشمنی و تخریب یکدیگر دست بردارند و در جهت پررنگ کردن و تقویت مشترکات بکوشند.
وی افزود: وحدت اسلامی به معنای یکی شدن مذاهب نیست، بلکه مقصود از وحدت اسلامی همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات مذهبی، در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است.
رضایی با بیان اینکه که دنیای استکبار در حال ترویج اسلام امریکایی و مبارزه با اسلام ناب محمدی(ص) می باشد، ادامه داد: انگلیس خبیث در پی گسترش شیعه انگلیسی می باشد لذا مسلمین باید با هوشیاری و اتحاد نقشه های شوم دشمنان جهان اسلام را نقش بر آب کنند.
این کارشناس دینی با تاکید بر لزوم تعمیق وحدت بین مسلمانان، تصریح کرد:جهان اسلام برای حفظ و تعالی اسلام با همدیگر همکاری و همیاری داشته باشند و از تفرقه افکنی پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff