وجود 3 کتابخانه فعال در بشاگرد/نبود بودجه کافی مانع فعالیتهای فرهنگی و هنری است

+ پ -
وجود ۳ کتابخانه فعال در بشاگرد/نبود بودجه کافی مانع فعالیتهای فرهنگی و هنری است

رئیس کتابخانه های عمومی بشاگرد با بیان اینکه ۳ کتابخانه فعال در بشاگرد وجود دارد، اظهار کرد:به علت نبود بوجه کافی بسیاری از کارهای فرهنگی نمیتوان انجام داد و اگر ازنظر مالی و اعتبارات تقویت شود می توان کارهای خوب مفید در زمینه فرهنگی انجام داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اعتمادی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده ؛ اظهار کرد: درسال ۱۳۷۳کتابخانه شهر گوهران شهرستان بشاگرد با هدف بالا بردن ترویج فرهنگ مطالعه کتاب کتابخوانی راه اندازی شد.

وی بیان کرد: از سال ۱۳۷۳  توسط مدیرکل وقت حاج آقا انصاری به عنوان مسئول کتابخانه عمومی شهر گوهران بشاگرد منصوب شدم و از این طریق مسئولیت مجموعه را به عهده گرفتم.

اعتمادی با بیان اینکه بیشتر مراجعین به کتابخانه دانش آموزان مقطع سنی ۱۰تا ۱۸سال می باشند ؛ تصریح کرد: شرایط عضویت بخاطر اینکه منطقه محروم است ودرآمد مالی مردم پایین است حق عضویت به صورت نیم بها دریافت می شود.

مسئول کتابخانه عمومی مهدیه شهر گوهران به امکانات این کتابخانه اشاره کرد و افزود: علاوه بر ترویج فرهنگ کتابخوانی دو سیستم جهت خدمات اینترنتی در اختیار اعضاء قرار گرفته است تا از این طریق اوقات فراغت خود را پرنمایند تا وقتشان به بطالت نگذرانند.

photo_2016-11-15_09-27-32

وی بیان کرد: یک کتابدار خوب در مرحله اول اخلاق خوب و نیکو  باید داشته باشد و همچنین مسئولیت پذیر باشد و به کارش عشق بورزد.

اعتمادی به تعداد کتابخانه های فعال این شهرستان اشاره کرد و گفت: تعداد ۲باب کتابخانه عمومی و ۵ باب کتابخانه روستایی در مساجد و دهیاری ها و تعداد ۳ نفر کتابدار در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۳ کتابخانه آن فعال می باشد.

مسئول کتابخانه بخش گوهران بشاگرد اضافه کرد: تنها منبع درآمد نیم درصد سهم کتابخانه ها از درآمد شهرداری های شهر سردشت و شهر گوهران می باشد .

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان بشاگرد با بیان اینکه به علت نبود بوجه کافی بسیاری از کارهای فرهنگی نمیتوان انجام داد ؛ خاطر نشان کرد: اگر ازنظر مالی و اعتبارات تقویت شود می توان کارهای خوب مفید در زمینه فرهنگی انجام داد.

اعتمادی به تعداد عضویت و تعداد کتابهای موجود در این کتابخانه اشاره کرد و اذعان کرد: در کتابخانه دو هزار و ۶۵۰ نفر عضو دارد و ۱۴ هزار چند جلد کتاب در این کتابخانه موجود است.

این مسئول ادامه داد: وضعیت کتابخانه هادر موقعیت خوبی قرار دارد چرا که بشاگرد باداشتن جوانان خوب و مستعد و علاقه مند به کتاب ومطالعه آینده درخشانی رامی توان در افق چشم انداز آینده دید.

وی تصریح کرد: تلاشهایی در زمینه بالا بردن سطح مطالعه در شهرستان صورت گرفته از جمله چاپ بنر و برشور وکارت های تبلیغی و برگزاری مسابقات کتاپخوانی برگزاری نشست های کتابخوانی رایزنی با دهیاران و شوراهای اسلامی شهر روستا در زمینه ترویج فرهنگ کتابخوانی جهت افزایش سرانه مطالعه در شهرستان انجام داده است.

مسئول کتابخانه عمومی مهدیه شهر گوهران خاطر نشان کرد: توصیه من به جوانان این است همواره مطالعه را سر لوحه کار خود قرار دهند وسعی نمایند هیچ وقت از کتاب فاصله نگیرند چون تمام دانشمندان و علما از خواندن کتاب و مطالعه توانسته اند روز به روز بر علم خود بیفزایند .

اعتمادی افزود: مطالعه کتاب روح راجلاء می دهد و به انسان آرامش می بخشد همچنین به والدین توصیه می کنم از همان بدو کودکی کودکان خود را به مطالعه کتاب وکتابخوانی عادت بدهیم تا زمانی که به سن بلوغ رسیدن همواره اهل مطالعه باشند.

 

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff