تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 509335
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان خبر داد؛

وجود ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی در هرمزگان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد،گفت: از این تعداد ۲۶ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی است و برای اولین بار در کشور دو شهرک صنعتی «خصوصی» موافقت اصولی خود را از شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان دریافت و ساخت و سازشان را شروع کرده اند.

وجود ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی در هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید امیر امیری زاد، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه در استان هرمزگان ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۲۶ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی است و برای اولین بار در کشور دو شهرک صنعتی «خصوصی» موافقت اصولی خود را از شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان دریافت و ساخت و سازشان را شروع کرده اند.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی هرمزگان تصریح کرد: از تعداد کل شهرک و نواحی صنعتی مصوب ۲۲ شهرک صنعتی به بهره برداری رسیده که ۱۴ شهرک و هشت ناحیه صنعتی بوده است.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک تعاریف مختلفی دارد خاطرنشان کرد: تعریفی که بیشتر در ایران مورد استفاده قرار می گیرد براساس اشتغال و تعداد نفرات مشغول به کار واحد ها است؛ بین یک تا ۹ نفر را صنایع خرد می نامیم، بین ۱۰ تا ۴۹ نفر را صنایع کوچک و ۵۰ تا ۹۹ نفر را صنایع متوسط و بالای آن را صنایع بزرگ می نامیم اما در خارج از کشور این تعریف تلفیقی از اشتغال ایجاد شده و حجم سرمایه گذاری انجام شده واحدهای صنعتی است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با بیان اینکه ما در دو حوزه فعالیت می کنیم، گفت: یکی از این حوزه ها خدمات زیر ساختی ماست که شامل تامین امکانات زیربنایی برای احداث واحدهای صنعتی می باشد؛ دوم خدمت نرم افزاری حمایتی که شامل چهار حوزه است و یکی از حوزه ها آموزش می باشد.

وی با اشاره به خدمات آموزشی شرکت شهرک های صنعتی استان تصریح کرد: به محض اینکه صنعتگران قرارداد سرمایه گذاری را با ما منعقد می کنند آموزش های ما برای آنها شروع می‌شود یعنی اولین گام آموزش با محور کارآفرینی شروع می شود و سپس بعد از به بهره برداری رسیدن طرح، آموزش مهارتی حین کار پرسنل و آموزش مدیریتی برای مدیران واحدهای صنعتی برگزار می شود.

امیری زاد عنوان کرد:  در سال گذشته ۵۹ دوره آموزشی را برگزار شد که بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر در این دوره شرکت کردند و سال جاری نیز برنامه داریم که حدود ۸۰ دوره آموزشی را برگزار کنیم و حداقلیک هزار و ۶۰۰ نفر را آموزش دهیم.

وی با بیان اینکه در حوزه بازار، آسیب شناسی را از طریق مشاورین برنامه ریزی کردیم، اظهار کرد: برای این کار گروهی از مشاورین، تحت عنوان مشاورین عارضه یاب را در نظر گرفتیم که این مشاوران در بنگاه های تولیدی وضعیت را بررسی می کنند و در حوزه هایی که آن واحد های صنعتی ضعف دارند در جهت رفع مشکلات به آنها مشاوره و یک پلن اجرایی می دهند که در آن حوزه هایی که مشکلی دارند آن پلن اجرایی باعث رفع مشکل و به حداکثر رساندن ظرفیت تولید آن واحد صنعتی بشود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان افزود: اگر واحدهای صنعتی در حوزه بازار مشکل داشته باشند ما برای آنها مشاور تخصصی حوزه بازار اختصاص می دهیم.

وی با بیان اینکه برای حضور صنعتگران در نمایشگاه های داخلی و خارجی برنامه ریزی کرده ایم که بتوانند محصول خودشان را نمایش دهند و بازار های جدید را کسب کنند خاطرنشان کرد: سال گذشته  ۹۶ شرکت در نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت کردند.

امیری زاد با بیان اینکه بخشی از هزینه های آموزش را ما تقبل می کنیم، تصریح کرد: ۵۰ درصد هزینه های شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی را ما تقبل می کنیم و این یک یارانه حمایتی است برای واحد ها که امکان حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه زیر ساختی که ما در شهرک ها ایجاد می کنیم زیر ساختی است که با منابع عمومی دولت انجام می شود، تشریح کرد: هزینه تمام شده زیر ساخت ما خیلی بالاتر از هزینه واگذاری زمین ما هست.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان خاطر نشان کرد: در استان هرمزگان شرکت شهرک های صنعتی بازوان وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه زیر ساخت صنعتی است، دولت یک یارانه ای را در نظر گرفته که هزینه آماده سازی زیر ساخت ما را کمتر از نصف می کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=509335
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,526 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی