واکنش فدراسیون والیبال به تغییر «غیرقانونی» رئیس هیات هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از فدراسیون والیبال، سید میلاد تقوی دبیر فدراسیون در واکنش به تعیین سرپرست جدید برای هیئت والیبال هرمزگان گفت: ابتدا باید از زحمات چندین ساله فریدون الهامی تقدیر و تشکر کنم. نگاه آقای امیاری مدیر کل ورزش و جوانان استان هرمزگان این بود که بعد از چندین سال، خون تازه‌ای در رگ‌های والیبال این استان دمیده شود و بدین ترتیب به درخواست ایشان و با توجه به اختیارات قانونی، عبدالرئوف بستگانی به عنوان سرپرست هیئت والیبال هرمزگان معرفی شد.

تقوی افزود: طبعاً این موضوع باعث نخواهد شد زحمات آقای الهامی فراموش شود و حتماً از پتانسیل ایشان به موقع استفاده خواهیم کرد.

وی در واکنش به انتقادها از روش تغییر رئیس هیئت والیبال هرمزگان بدون برگزار شدن مجمع، گفت: این تغییر و تحول، به هیچ‌وجه غیرقانونی نبود. چند شیوه برای جابه‌جایی روسای هیئت‌های استانی وجود دارد که در تبصره‌های ماده ۱۰ آیین‌نامه هیئت‌های ورزشی آمده است و این حق را برای مدیر کل ورزش و جوانان استان قائل می‌شود که در صورت تمایل، نسبت به تغییر و تعیین تکلیف رئیس هیئت استان اقدام کند.

دبیر فدراسیون والیبال، هیئت‌های ورزشی را بازوان توانمند ورزش استان دانست و گفت: بی‌شک هیئت‌های ورزشی بازوان توانمند ورزش استان هستند که زیر نظر مدیرکل استان فعالیت می‌کنند.
قطعاً مدیرکل ورزش و جوانان یک استان، تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا افرادی در راس هیئت‌های ورزشی قرار گیرند که کاملاً هماهنگ با اهداف باشند و قانون هم این حق را برای مدیران کل قائل شده است.

تقوی تصریح کرد: در مقطع کنونی، استان هرمزگان در رشته والیبال سالنی و ساحلی نیز در هیچ‌یک از رده‌های سنی بانوان و آقایان، در رقابت‌های لیگ حضور ندارد. این در حالی است که مدیرکل ورزش و جوانان این استان معتقد است که هرمزگان از ظرفیت‌های ورزشی بالایی در رشته والیبال برخوردار است و باید از پتانسیل جوانان به خوبی استفاده کنیم تا استعدادهای این خطه نیز شکوفا شوند.

انتهای پیام/