واکنش سازمان‌هواپیمایی به ادعای آمریکا
+ پ -

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، ادعای اخیر دولت آمریکا مبنی بر جلوگیری از فعالیت ناوگان هوایی جدید راکه وارد کشور شده است، نقض صریح مقررات بین المللی دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد خداکرمی در پاسخ به اظهارات اخیر دولت آمریکا، اظهار داشت: طبق مفاد حقوق بین الملل که حدود صلاحیت دولت‌ها را مشخص می‌کند، اعمال صلاحیت بر افراد و شرکت های تجاری از سوی یک دولت منوط به احراز عنصر ارتباط میان آن شخص و دولت مدعی است که در این خصوص ادعای کشور آمریکا مبنای واقعی در اصول مسلم حقوقی ندارد.

وی با بیان اینکه ادعای اخیر دولت آمریکا در کنار سایر اقدامات صورت گرفته از سوی این کشور همچون تحریم علیه شرکت‌های ایرانی مغایر حقوق بین الملل قلمداد می شود، افزود: به استناد ماده ۴ کنوانسیون شیکاگو که دولت آمریکا نیز متعهد به آن است کشورهای متعاهد موافقت کرده‌اند تا از هواپیمایی کشوری برای انجام مقاصد مغایر با این کنوانسیون استفاده نکنند.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه تصریح کرد: در ماده ۳۳ این کنوانسیون نیز کشورهای عضو تعهد کرده اند که ناوگان هوایی که در یک کشور عضو به ثبت رسیده به رسمیت شناخته و باستناد ماده ۴۴ از تبعیض بین کشورهای متعاهد خودداری کرده و به طور کلی شئون مربوط به هوانوردی کشور را توسعه دهند.

خداکرمی خاطرنشان کرد: اقدام کشورمان در ورود و ثبت این ناوگان در راستای اصل مسلم تساوی کشورها در اعمال حاکمیت و استقلال کشورها بوده و برای استفاده از این حق قانونی خود، هیچوقت منتظر اجازه سایر دولت ها نخواهد بود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff