واکنش رؤسای اصناف و اتحادیه ها به تأثیر توافق احتمالی بر قیمت کالاها

+ پ -
واکنش رؤسای اصناف و اتحادیه ها به تأثیر توافق احتمالی بر قیمت کالاها

رؤسای اتحادیه ها و اصناف تهران به بررسی کاهش یا افزایش قیمت کالا در صورت توافق احتمالی ایران و ۱+۵ پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، مذاکرات هسته ای ودر آخر کار جمع بندی که انجام شد در بازار کشور تاثیراتی خواهد داشت، حال این تاثیرات ممکن است به کاهش قیمت  کمک کند و یا افزایش قیمت را در پی داشته باشد. در روزهای گذشته و بعد از اعلام جمع بندی بازار طلا با افزایش قیمت، بورس با نوسان زیاد و …روبرو شدند.

توافق در صنف لبنیات تأثیری نخواهد داشت

علی رجبی رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات در گفت و گو با خبرنگار «دانا» با اشاره به تاثیر توافق در تغییر قیمت ها در بازار فرآورده های لبنی، اظهار کرد: لبنیات تنها صنفی است که بی شک می توان گفت توافق هسته ای و  لغو احتمالی تمام تحریم ها تاثیری بر آن نخواهد داشت.

توافقنامه بر بازار کفش های دست دوز تاثیر دارد

رسول شجری رئیس اتحادیه کفاشان دست دوز در مورد تاثیر مذاکرات بر نوسان قیمت ها در بازار گفت: نمی توان تاثیرات مستقیم توافقنامه را بر بازار کشور کتمان کرد زیرا ارتباط مستقیمی با لغو کامل تحریم ها دارند و این نوسان را در بازار کفش دست دوز مشاهده خواهیم کرد.

وی افزود: با کاهش قیمت درصد خریداران کفش های دست دوز با وجود جلوگیری از ورود کفش های چینی به بازار افزایش خواهد یافت.

قیمت طلا با نوسان بازار جهانی دچار تحول می شود

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر در مورد تاثیر توافق احتمالی در بازار ارز، سکه و طلا، گفت: نوسانی که اکنون در بازار قیمت ها وجود دارد ، طبیعی بوده و ساختاری حبابی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه بانک مرکزی  سیاست یکسان سازی ارز را در دستور کار قرار داده است در بازار طلا تاثیر قابل ملاحظه ای ندارد زیرا قیمت ها با تراز قیمت های جهانی افزایش و کاهش پیدا می کند.

قیمت مصالح ساختمانی به مدیریت داخلی برمی گردد

اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی هم در مورد تأثیر مذاکرات بر نوسان قیمت ها در بازار ساختمان تصریح کرد: توافق با  ۱+۵ اکنون در حد بیانیه است اما خوشبختانه ایران در تولید مصالح ساختمانی مانند سیمان خودکفا است و نوسان قیمت آن به مدیریت داخلی برمی گردد.

در حال حاضر پیش بینی بسیار سخت است

حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و تره بار هم در مورد تاثیر توافق احتمالی در تغییر قیمت ها در بازار محصولات کشاورزی، گفت: توافق در دراز مدت بر بازار تأثیرخواهد داشت و در حال حاضر که هنوز در حد تصویب بیانیه است پیش بینی بسیار سخت است.

وی افزود: در صورت تحقق توافق هسته ای با افت شاخص ارز و قیمت واردات مواد اولیه بر قیمت کالای داخلی تاثیرگذار خواهد بود.

توافق بازار را از ساختار انحصاری خارج می کند  

علی توسطی رئیس اتحادیه ماشین های کشاورزی، صنعتی و ساختمانی هم در مورد تاثیرات توافق بر بازار اقتصادی کشور، گفت: جریان توافقنامه هسته ای در آینده ای نه چندان دور تاثیرات مثبت خود را در بدنه بازار اقتصاد کشور در ابعاد مختلف شفاف نمایان خواهد کرد.

وی افزود: به جای کلمه کاهش یا افزایش قیمت باید از واژه تغییر استفاده کرد زیرا این توافق بازار را از انحصار خارج می کند و رقابت سالم پدید می آورد.

رئیس اتحادیه ماشین های کشاورزی، صنعتی و ساختمانی در ادامه این مطلب با بیان اینکه توافق می تواند سودهی های رانتی را از بین ببرد، اظهار داشت: در این راستا با کاهش قیمت مواجه خواهیم شد و صنف ما هم کم و بیش تحت شعاع این تحولات قرار خواهد گرفت.

تاثیر توافقنامه بر کاهش قیمت پارچه

محمد حسین نورایی آشتیانی رئیس اتحادیه پارچه فروشان نیز در مورد تاثیر توافق هسته ای بر روند بازار اقتصادی کشور، بیان کرد: اقتصاد ایران اسلامی سال هاست که از تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی رنج می برد ولی با اقتدار باوجود سنگینی رکود سر پا ایستاده است.

وی افزود: سیاست اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری پایه های این اقتصاد را با وجود انبوه مشکلات مستحکم می کند و باید این تحولات را در راستای کاهش قیمت پارچه درکشور تاثیرگذار بدانیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff