واکنش جامعه جهانی به حملات داعش در فرانسه
+ پ -
واکنش جامعه جهانی به حملات داعش در فرانسه

حملات تروریستی در فرانسه و لبنان واکنش های مختلفی در جامعه جهانی و سازمان ملل داشت و حتی باعث شد بعضی از کشور های حامی داعش احساس ترس کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در سال ۲۰۱۳ و  رونمایی از گروه تکفیری داعش درگیری ها در سوریه آغاز شد و گروه تکفیری دولت اسلامی عراق و شام اقدامات خود را درکنار جبهه النصره و ارتش ازادی خواه سوریه علیه دولت سرویه شروع کردند ، پشتیبانی مالی این گروه های تکفیری از طرف عربستان و قطر انجام می شد و صهیونیست ها با ارائه امکانات بر قدرت این گروه ها افزودند.

 

 

 

 

اقدامات و کمک های مالی و تسلیحاتی عربستان،قطر،و اسرائیل باعث شد از کشور های مختلف اروپایی و عربی جذب این گروه شوند و بیش از ۲۰ هزار نفر از نیروهای داعش را اروپائیها تشکیل دهند.

 

 

 

 

این  عامل باعث شد تا روسیه برای برخود با داعش در خاک سوریه اقدام به موشک باران مواضع داعش کند تا امنیت ملی کشور خود را تامین کند چرا که اعتلاف ضد داعش هیچ حرکت مثبتی بر ضد داعش انجام نداده است و هدفشان مدیریت کردن داعش است .

 

 

 

 

با وجود همه تهدیدات،روسیه دست از موشک باران مواضع داعش نکشید تا هواپیمای مسافربری روسیه در اقدامی تروریستی منفجر شدو  مسئولیت این حرکت را داعش یرعهده گرفت؛ چند روز بعد در ضاحیه جنوب لبنان عملیات تروریستی صورت گرفت که داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت اما محکومیت جهانی علیه داعش انجام نشد.

 

 

 

با بازگشت داعشیان فرانسوی که به کشورشان  خودنمونه ای از نا امنی سوریه در فرانسه و در کنار ورزشگاه محل حضور اولاند رئدیس جمهور فرانسه انجام دادند که این حمله ۳۰۰ نفر کشته و زخمی بر جای نهاد و  واکنش سازمان ملل و محکومیت جهانی سازمان ملل و روسای کشورها را به همراه  داشته باشد.

 

 

 

 

این اتفاق در قلب اروپا رخ داد و در کشوری که ادعا می کند امنیت مردم کشورش تامین است با یک حمله تروریستی ۳ ماه حالت فوق العاده و امنیتی در این کشور اعلام می گردد.

 

 

 

 

کشور های غربی و امریکا حالا متوجه میشوند که اقدام روسیه در انحدام مواضع داعش در سوریه درست بود، پس از حمله تروریستی داعش فرانسه هم با ده جنگنده خود مواضع داعش را در سوریه بمباران کرد .

 

 

 

داعش علیه به این حرکت سوریه واکنش نشان داد و اعلام کرد هدف بعدی من کشور هایی مانند ایتالیا ،انگلستان ،امریکا،ترکیه و عربستان است.کشور های حمایت کننده داعش حالا متوجه شدند که چاقو میتواند دسته خود را نیز ببرد.انگلستان نیز نگران۴۵۰  تبعه داعشی  که به کشور بازگشته اند می باشد و از هم اکنون به دنبال تمهیدات امنیتی لازم میباشد.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff