واقعیت‌های بنزین وارداتی به مردم گفته نشده است/ ایجاد شبهه عدم تعطیلی مدارس به دلیل استقبال از رئیس‌جمهور
+ پ -
واقعیت‌های بنزین وارداتی به مردم گفته نشده است/ ایجاد شبهه عدم تعطیلی مدارس به دلیل استقبال از رئیس‌جمهور

نماینده مردم تهران با بیان اینکه سیاست‌های دولت در زمینه آلودگی هوا لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: شبهه‌ای در ذهن مردم ایجاد شده که عدم تعطیلی مدارس تهران در امروز به دلیل استقبال از سفر رئیس‌جمهور به شهرری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسایی در خصوص آلودگی هوا در روزهای گذشته و تعطیل نشدن امروز مدارس این استان گفت: اگر دولت از ابتدا اعلام می‌کرد که چند روز مدارس تهران به دلیل آلودگی هوا تعطیل است، فرصتی برای خانواده‌ها پیش می آمد تا از تهران خارج شوند که این امر هم موجب استراحت آنان و هم موجب کاهش و کنترل آلودگی هوا می‌شد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت به صورت قطره‌چکانی تصمیم خود در این باره را اعلام می کرد، گفت: با اینکه مسئولان امر می‌دانستند با توجه به شرایط آب و هوایی و عدم وزش باد در این چند روز، آلودگی هوا در تهران ادامه خواهد داشت اما حاضر نشدند که تعطیلی را به یکباره اعلام کنند و الان این شبهه در ذهن مردم ایجاد شده که نکند عدم تعطیلی مدارس برای امروز، به سفر آقای روحانی به شهر ری ارتباط داشته است تا مدارس باز باشند و برای استقبال مانند سفرهای قبلی از ظرفیت مدارس استفاده شود.

رسایی ادامه داد: دولت نباید به گونه‌ای رفتار کند که چنین احساسی در مردم شکل بگیرد زیرا این بدترین شکل مدیریت یک کشور و برخورد با مردم است زیرا اعتماد مردم به دولت سلب می‌شود. مردم احساس می‌کنند که دولت به دلیل سفر به شهر ری رئیس جمهور مدارس را تعطیل نکردند زیرا دلیل دیگری وجود نداشته و ایجاد شدن این حس در مردم پیامدهای خوبی ندارد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه دولت در مسئله آلودگی هوا در حال لجاجت با رفتارهای سابق خود است، گفت: اکثر اعضای این دولت، رسانه‌های منتصب به این دولت و مدافعان دولت یازدهم در دولت قبل وقتی برای آلودگی هوا مدارس را تعطیل می کرد از آن انتقاد می کردند و الان اگر تعطیل کنند، عملکرد دیروزشان زیر سئوال می‌رود.

وی با اشاره به موضوع بنزین‌های وارداتی گفت: یک دلیل دیگر این لجاجت این است که دولت در دو سال گذشته علت اصلی آلودگی هوا را بنزین‌های داخلی عنوان می‌کرد و خانم ابتکار با کمک وزارت نفت توزیع بنزین داخلی را قطع و واردات بنزین را آغاز کرد و اگر الان بپذیرند که آلودگی هوا در تهران وجود دارد بیانگر این است که در این دو سال واقعیت‌ها به مردم گفته نشده است.

رسایی با بیان اینکه سلامتی مردم از همه مسائل مهمتر است و نباید لجاجت کرد، گفت: بنابر پیگیری‌ها نمایندگان آمار مراجعه به مراکز درمانی و حتی مرگ و میر به دلیل آلودگی در این چند روز افزایش یافته، چشم‌ها در این هوا می‌سوزد و سرفه‌ها امان از مردم بریده است، دولت نباید به خاطر مسائل سیاسی با جان مردم بازی کند.

وی ادامه داد: اگر دولت و جریان رسانه‌ای وابسته به آن در گذشته کاری را کردند که اشتباه بود هم اکنون نباید به گونه‌ای عمل کنند که اشتباه روی اشتباه انبار شود.

نماینده مردم تهران درمورد تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست در مجلس مطرح است و حتما نتیجه آن اعلام می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff