واقعه غدیر در توکهور و هشتبندی میناب بازسازی می شود
+ پ -
واقعه غدیر در توکهور و هشتبندی میناب بازسازی می شود
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب:

واقعه غدیر در توکهور و هشتبندی میناب بازسازی می شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب از بازسازی غدیر خم در روستای هامین بخش توکهور و هشتبندی میناب خبرداد و گفت:پیش‌بینی می‌شود بیش از۳ هزار نفر از بازسازی واقعه مردمی غدیر دیدن ‌کنند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حبیب الله سهرابی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب در گفتگو با میناب جنوب با اشاره به نقش و جایگاه مهم واقعه غدیر خم در این شهرستان گفت: واقعه غدیر خم استمرار ولایت ائمه و هدایت و رهبری جامعه اسلامی و جزء مهمترین آموزه های دین مبین اسلام است که باید در عصر حاضر به صورت ویژه به آن پرداخته شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میناب با بیان اینکه دشمنان اسلام با شگردهای مختلف در پی کمرنگ کردن این واقعه تاریخی هستند اظهار داشت: واقعه غدیرخم به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاریخ اسلام و به خصوص تشیع علوی بصورت هر چه باشکوهتر در این منطقه برگزار می شود.

سرهنگ سهرابی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از۳ هزار  نفر از بازسازی واقعه مردمی غدیر دیدن ‌کنند و گفت: این واقعه مردمی با همکاری مسئولین و پشتیبانی مردم بازسازی می‌شود.

وی افزود: این نمایش واره در زمینی به مساحت ۴ هکتار با حضور بیش از ۲۵۰ هنرمند در راستای غدیر شانسی و تبیین جایگاه این واقعه تاریخی در روستای هامین بخش توکهور و هشتبندی میناب برگزار می شود.

سهرابی به اهمیت و جایگاه این روز تاریخی اشاره کرد و گفت: براساس منابع اسلامی، حضرت محمد (ص) وقتی از آخرین سفر حج خود در ۱۸ ذی الحجه سال دهم هجری قمری باز می گشتند در اجتماع بزرگ مسلمانان حضرت علی (ع) را به عنوان وصی، برادر و جانشین خود معرفی و جمله معروف «هر که را من مولای اویم پس علی مولای اوست» بر زبان آوردند.

رئیس ستاد بازسازی واقعه غدیردر میناب ،مردمی بودن و مشارکت مسئولین و مردم بخش توکهور و هشتبندی در بازسازی واقعه غدیر را یکی از موضوعات با ارزش دانست و اظهارداشت: امام جمعه ،شهردار و شورای بخش توکهور و هشتبندی و بسیجیان در فضا سازی مناسب برای اجرای هر چه باشکوهتر این مراسم تاریخی همکاری ویژه ای داشته اند و لحظه ای از این همکاری دریغ نکردند.

سهرابی با اشاره به پیش بینی بازدید ۳ هزار نفری از این واقعه تاریخی خاطر نشان کرد: واقعه غدیر خم در روز دوشنبه بیست و نهم شهریور ماه امسال در روستای هامین بخش توکهور و هشتبندی میناب برگزار می شود.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff