واشنگتن همچنان معتقد است می‌توان مذاکرات را به سرانجام رساند/ به فکر تمدید مذاکرات نیستیم
+ پ -
واشنگتن همچنان معتقد است می‌توان مذاکرات را به سرانجام رساند/ به فکر تمدید مذاکرات نیستیم

یک مقام آمریکایی با اشاره به مذاکرات ایران و ۱+۵ اظهار داشت معتقد است می‌توان مذاکرات را به سرانجام رساند و سپس افزود، واشنگتن در این مرحله به تمدید مذاکرات فکر نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در حالی که حدود یک ماه تا ضرب‌الاجل خودخوانده مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ باقی مانده، یک مقام ارشد آمریکایی می‌گوید انتظار دارد که فشردگی و سطح سیاسی گفت‌وگوها در این مدت افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری «تریبیون»، مقامات آمریکایی هشدار دادند، هفته منتهی به ۳۰ ژوئن مذاکرات فشرده خواهد بود. آنها گفتند، به اعمال فشار ادامه می‌دهند تا ایرانی‌ها و هر کسی که در میز مذاکره قرار دارد را وادار سازند «تصمیمات دشواری» که برای پایان دادن به این بن‌بست دوازده ساله لازم است، اتخاذ کنند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (جمعه) به خبرنگاران گفت: «یک ماه فرصت داریم. فکر می‌کنم، مذاکرات در سطح سیاسی افزایش یابد».

او با اشاره به دیدار امروز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: «کری می‌خواهد با ظریف دیدار کند تا مسائل واقعا دشوار را بررسی کنند».

این مقام آمریکایی در ادامه اظهار داشت: «ماه ژوئن ماه به شدت دشوار و فشرده‌ای هم در سطح کارشناسی و هم سطح وزراء خواهد بود. اما ما هنوز معتقدیم می‌توانیم به توافق برسیم».

به گفته وی، توافق هسته‌ای شامل سه ضمیمه یا بیشتر خواهد بود که در حال حاضر در حال نگارش هستند.

بر اساس این گزارش، به‌رغم سخنان مقامات ایرانی و فرانسوی درباره اینکه احتمال دارد مذاکرات به طول انجامد، مقامات آمریکایی می‌گویند موضوع تمدید در دستورکار قرار ندارد.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در این باره اظهار داشت: «ما شفاف بیان کردیم  در این مرحله به تمدید مذاکرات فکر نمی‌کنیم. ۳۰ ژوئن تاریخ واقعی است».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff