واشنگتن: از تحریم و سپر دفاعی برای مقابله با برنامه موشکی ایران استفاده می‌کنیم
+ پ -
واشنگتن: از تحریم و سپر دفاعی برای مقابله با برنامه موشکی ایران استفاده می‌کنیم

نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت این کشور از اعمال تحریم و تقویت سپر دفاعی استفاده می‌کند تا با برنامه موشکی ایران مقابله کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت واشنگتن برای مقابله با برنامه موشکی ایران از تحریم‌های یکجانبه و همچنین ارتقا سامانه‌های دفاع موشکی، استفاده خواهد کرد.

وی که در جلسه استماع در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا صحبت می‌کرد، در پاسخ به اصرار نمایندگان برای اظهار نظر در مورد آزمایش موشکی ایران، گفت علاوه بر گزارش‌دهی به کمیته تحریم‌های سازمان ملل، وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز در حال بررسی «ابزارهای تحریم‌های دوجانبه‌ای (تحریم‌های ملی آمریکا) است که در اختیار داریم.»

پاور همچنین گفت واشنگتن از روش‌های دیگر از جمله تقویت «تلاش‌های دفاع موشک‌های بالستیک» در خاورمیانه برای مقابله با برنامه موشکی ایران استفاده خواهد کرد.

در این نشست نمایندگان بارها از پاور خواستند که واشنگتن اقدامات بیشتری برای مقابله با برنامه موشکی ایران انجام دهد. نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت در سازمان ملل چند بار در این رابطه بحث شده و واشنگتن و کشورهای غربی از کمیته تحریم‌ها خواسته‌اند به این موضوع رسیدگی کند.

مقامات آمریکایی اخیرا مدعی شده‌اند که ایران به تازگی موشک بالستیک میان‌بردی را آزمایش کرده است. واشنگتن می‌گوید این اقدام نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff