واردات نفت کره جنوبی از ایران در اردیبهشت‌ماه دو برابر شد
+ پ -

کره جنوبی در ماه می ۲۰۱۵ نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ برابر بیشتر نفت خرید و این رقم به ۱۲۸ هزار و ۴۱ بشکه در روز رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اطلاعات اولیه گمرک کره جنوبی نشان داد، واردات نفت چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا، از ایران در ماه می نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۲ برابر شده است.

به گزارش رویترز، اما محموله‌های وارداتی از ایران در ۵ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش یافته است.

سئول در ماه گذشته میلادی ۵۴۱ هزار و ۵۱۰ تن معادل روزانه ۱۲۸ هزار و ۴۱ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد کرده است که در مقایسه با ۲۸۴ هزار و ۳۲۷ تن یا ۶۷ هزار و ۲۳۰ بشکه در روز سال گذشته بیشتر است.

از میان ۴ پالایشگاه این کشور، تنها اس‌کی انرژی و هیوندای اویل‌بنک نفت ایران را خریداری می‌کنند و واردات این پالایشگاه‌ها هر ماه نوسان دارد.

پنجمین واردکننده نفت جهان، در بازه زمانی ژانویه تا می امسال از ایران ۲٫۴۶ میلیون تن معادل ۱۱۹ هزار و ۳۹۵ بشکه نفت در روز وارد کرده است. این میزان از واردات روزانه ۱۲۱ هزار و ۸۶۸ بشکه‌ای سئول در مدت مشابه سال گذشته کمتر است.

محموله‌های وارداتی نفت کره جنوبی از جمهوری اسلامی ایران در سال ۲۰۱۴ به ۱۲۴ هزار و ۴۹۷ بشکه در روز رسیده بود که ۷٫۱ درصد کمتر از متوسط ۱۳۴ هزار بشکه‌ای در سال ۲۰۱۳ بود.

در مجموع کره جنوبی در ماه می ۱۲٫۹ میلیون تن نفت معادل ۳٫۰۶ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده است که نسبت به ماه می پارسال ۳۲٫۴ درصد بیشتر است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff