واردات نفت هند از ایران به کمترین میزان طی ۸ ماه گذشته رسید
+ پ -
واردات نفت هند از ایران به کمترین میزان طی ۸ ماه گذشته رسید

خرید نفت هند از ایران برای چهارمین ماه پی در پی کاهش یافت و به کمترین مقدار در ۸ ماه گذشته رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، خرید نفت هند از ایران برای چهارمین ماه پی در پی کاهش یافت و به کمترین میزان طی ۸ ماه گذشته رسید.

در ادامه خبرها درباره میزان واردات نفت ایران از هند، یک رسانه‌ انگلیسی در گزارشی پیرامون این موضوع از کاهش میزان خرید این منبع انرژی از سوی دهلی نو خبر داده است.

رویترز در مطلبی با تحلیل آمارهای ورودی و خروجی تانکرها خبر داده که برای چهارمین ماه متوالی میزان واردات نفت هند از ایران کاهش یافته است.

به گفته این رسانه انگلیسی کاهش میزان خرید نفت هند از ایران بدینت منظور صورت گرفته تا دهلی سقف درنظر گرفته شده بر اساس تحریم‌های ایران رعایت شود؛‌ سقفی که بر اساس توافق موقت ژنو ۱٫۱ میلیون بشکه در روز است.

البته قرار است بر اساس برجام، محدودیت و تحریم اعمال شده بر نفت ایران برداشته شود اما این موضوع با توجه به انکه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ هنوز رسما به مرحله اجرا وارد نشده است.

طی سال‌های اخیر هند، چهارمین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان به دنبال فشارهای آمریکا با کاهش میزان واردات نفت از ایران موافقت کرده است.

حالا رویترز گزارش داده که میزان خرید نفت هند از ایران با کاهش ۴۵ درصدی در ماه نوامبر کاهش یافته و به ۱۳۸ هزار و ۱۰۰ بشکه در روز رسیده است که این حجم در قیاس با ماه اکتبر کاهش ۲۴ درصدی را نشان می‌دهد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff