واردات شش میلیون تن کالای غیر نفتی از بندرشهیدرجایی/رشد 40 درصدی صادرات فرآورده های نفتی در سال جاری
+ پ -
واردات شش میلیون تن کالای غیر نفتی از بندرشهیدرجایی/رشد ۴۰ درصدی صادرات فرآورده های نفتی در سال جاری

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد:در سال جاری شش۶میلیون و ۶۱ هزارتن کالای غیر نفتی از بندر رجایی واردشده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش سه درصدی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اله مراد عفیفی پور،مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه از ابتدای فروردین تا ابتدای آذر ماه جاری ۵۱ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۲۳ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شده است، گفت:از این میزان ۳۳ میلیون و ۴۳۷ هزار و ۲۳ تن کالاهای غیر نفتی و ۱۷ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۲۰۰ تن  مواد نفتی بوده است.

وی اظهار کرد: در سال جاری ۲۲ میلیون و ۳۱۲ هزار و ۶۸۰ تن کالاهای غیرنفتی از بندرشهید رجایی  صادر شده که این رقم نسبت مدت مشابه سال گذشته، ۴۴ درصد افزایش داشته است.

عفیفی پوربا اشاره به کابوتاژ بیش از ۷۱ هزار و۹۷۷  تن کالا در سال جاری افزود:یک میلیون و ۲۰۱ هزار و ۶۶۴ تن کالای غیرنفتی از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر به ترانشیپ شده که رشد ۵۹ درصدی در این زمینه را نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم کل کالاهای ترانزیت شده طی هشت ماهه سال جاری را ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۳۱۳ تن اعلام کرد و تصریح کرد:در سال جاری شش میلیون و ۶۱ هزار و ۵۶۶ تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳ درصدی دارد.

وی با اشاره به صادرات  ۵میلیون و ۸۱۰ هزار و ۱۲۲ تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور از رشد ۴۰ درصدی صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد.

عفیفی پور تاکید کرد: در هشت ماهه سال ۹۵ بیش از دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۴۲ تن مواد نفتی از طریق این بندر به داخل کشور وارد و ۴۸ هزار و ۷۴۱ تن کالاها نیز ترانزیت شده است.

وی از تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۴۰۳ هزار و ۹۷۷ TEU کانتینر و رشد ۲۹ درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور خبر داد و گفت: کابوتاژ ۹ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۹۹۵ تن کالای نفتی در این بندر به ثبت رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: بندرشهید رجایی در سال جاری میزبان بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۶ فروند شناور که دو هزار و ۱۶۹ فروند بالای هزار تن وزن داشته که رشد ۵ درصدی به ثبت رسیده است­.

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff