واردات برنج از چهارم آذرماه تا تیرماه سال آینده آزاد شود
+ پ -
واردات برنج از چهارم آذرماه تا تیرماه سال آینده آزاد شود

مدیرکل دفتر توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی از آزادسازی واردات برنج تا تیرماه سال آینده براساس نیاز داخلی کشور در پی نامه حجتی به نعمت‌زاده خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ سیدجمال مدرسی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که واردات برنج از چهارم آذرماه تا تیرماه سال آینده آزاد شود و بدون محدودیت واردکنندگان می‌توانند براساس نیاز داخلی کشور این محصول را وارد کنند.

 

وی افزود: براساس این نامه ثبت سفارش واردکنندگان برای واردات برنج تا سه ماه اعتبار دارد. پس از آن یک ماه فاقد تمدید است و این بدان معنی است که هر واردکننده‌ای ثبت سفارش می‌کند می‌تواند در این حوزه زمانی نسبت به گشایش ال‌سی خود اقدام کند در غیر این صورت مجدداً باید ثبت‌سفارش خود را در صورت نیاز کشور مجدداً انجام دهد.

 

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: گرچه در این نامه میزان دقیق واردات از نظر حجمی مشخص نشده است. اما واردات برنج در این بازه زمانی محدود که فصل برداشت این محصول نیز به پایان رسیده معدود بوده و اندازه نیاز داخلی صورت خواهد پذیرفت.

 

سید جمال مدرسی گفت: واردات برنج محدودیتی از نظر مبدأ و صادرکننده ندارد و واردکنندگان می‌توانند محموله‌های خود را از کشورهایی چون پاکستان، هند، آرژانتین، اروگوئه و… وارد کنند.

 

به گزارش ایسنا، طی یک سال گذشته واردات و ثبت سفارش برای واردات برنج از سوی وزارت جهاد کشاورزی ممنوع اعلام شده بود و به گفته مسوولان این وزارتخانه واردات صورت گرفته طی این بازه زمانی مربوط به ثبت‌سفارش‌های انجام شده پیش از اعلام ممنوعیت بوده است. حال باید دید که این سیاست جدید وزارت جهاد کشاورزی در زمینه محدودیت زمان ثبت‌سفارش و کنترل میزان واردات برای تنظیم بازار این محصول جواب می‌دهد یا اینکه شاهد واردات بی‌رویه برنج خواهیم بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff