واحدهای صنفی متخلف هرمزگانی ۲۰ میلیارد ریال جریمه شدند

قاسمی گفت: طرح نظارتی پایش کالا و خدمات که از ۲۱ مهرماه به مدت یک ماه آغاز شده بود به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار کرد: با پایان طرح نظارتی پایش کالا و خدمات بازرسان این سازمان بالغ بر ۱۸ هزار و ۱۸۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و خدماتی در سطح استان بعمل آوردند.

وی افزود: از این تعداد بازرسی های بعمل آمده دو هزار و ۹۷ مورد پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از ۲۰ میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ادامه داد: مجموع تخلفات کشف شده توسط بازرسان دو هزار و ۶۱۵ مورد که بیشترین تخلفات عدم درج قیمت، عدم صدور صورتحساب و گرانفروشی گزارش شده است .

قاسمی عنوان کرد: در این مدت شهروندان ۸۶۵ مورد از گزارشات خود را از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ شکایات خود را به ثبت رسانده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان عنوان کرد: بر اساس سامانه سیمبا تعداد ۷۶۴ مورد از پرونده های ارجاع شده توسط سازمان، توسط تعزیرات حکومتی رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است که بر این اساس ۱۱ واحد صنفی بدلیل تکرار تخلف پلمپ و دو واحد صنفی به نصب پارچه بر سردرب مغازه محکوم شده اند.

قاسمی خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی واحدهای صنفی مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گزارش نمایند.

انتهای پیام/