واحدهای تصفیه آب غيرمجاز بايد تعطيل شوند/دستورالعمل هاي كيفيت نان رعايت شود
+ پ -
واحدهای تصفیه آب غیرمجاز باید تعطیل شوند/دستورالعمل های کیفیت نان رعایت شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی هرمزگان اظهار کرد: فرمانداری ها با همکاری نهادهای ذیربط نسبت به تعطیلی واحدهای تصفیه آب غیر مجاز وارد عمل شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ بهروز اکرمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی هرمزگان در پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی با اشاره به یکی از مصوبات جلسه قبل کارگروه، گفت: یکی از مصوبات جلسه قبلی کارگروه تعیین تکلیف واحدهای فروش و عرضه آب تصفیه شده بدون پروانه بود که این واحدها باید هر چه سریعتر ، تبدیل وضعیت بدهند به سمت  نمایندگی عرضه و فروش آب معدنی بسته بندی و استاندارد و یا در غیر این صورت از طریق اماکن و نیروی انتظامی نسبت به تعطیلی آنها اقدام شود.

وی افزود: فرمانداری ها با همکاری نهادهای ذیربط نسبت به تعطیلی واحدهای تصفیه آب غیر مجاز وارد عمل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  هرمزگان با توجه به موضوع انبارهای ذخیره آرد گندم اظهار کرد: با پیگیری های سازمان غله استان سه هکتار زمین در بلوار شهید رجائی به منظور ساخت سیلو در نظر گرفته شده است که اعتبار ساخت این سیلو نیز از طریق منابع داخلی بازرگانی دولتی تامین و از بهمن ماه سال جاری عملیات ساخت این پروژه آغاز خواهد شد .

رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی هرمزگان در خصوص کیفیت نان سنگک در هرمزگان،بیان کرد: در دستورالعمل ها مشخص شده است که نان سنگک چه مقدار سبوس و فیبر باید داشته باشد ولی متاسفانه برخی از نانوایی ها از آردهایی با درصد سبوس پایین جهت پخت نان سنگک استفاده می کنند.

وی افزود: متولی حوزه نانوایی ها فرمانداری ها هستند و در بازرسی ها موضوع بررسی مقدار سبوس نان های سنگک باید مورد توجه باشد و دستورالعمل ها رعایت شود.

اکرمی تصریح کرد : با توجه به ساحلی بودن شهر بندرعباس، شیوه فعلی عرضه محصولات دریایی در خیابان ها و کوچه ها ، زیبنده این شهر نیست و متاسفانه در برخی از نقاط شهر بندرعباس از جمله چهارراه نخل ناخدا و پشت شهر وضعیت عرضه محصولات دریایی مناسب نیست که هر چه سریعتر دستگاه های ذیربط نسبت به مناسب سازی آن باید اقدام کنند .

فعالیت ۱۸۵ واحد نانوایی در هرمزگان مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرند

سید حسن داودی ،رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: یکی از مصوبات مورد تاکید اعضاء کارگروه سلامت موضوع حمل و همچنین عرضه شیر خام در برخی از مغازه های سطح شهر بندرعباس بود که با توجه به فساد پذیر بودن شیر خام عرضه این محصول لبنی بصورت کیلویی ممنوع است و زمینه ساز انتقال بسیاری از بیماری های مشترک بین انسان و دام خواهد بود .

وی افزود: کسانی که سعی در فروش و عرضه شیر یا سایر محصولات لبنی دارند باید در محیط کارگاههای استاندارد با شرایط مناسب و همچنین داشتن مجوز حمل شیر از کارخانه تا کارگاه و حضور حداقل یک ناظر فنی در محیط کارگاه به فعالیت خود ادامه دهند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به مصوبه لزوم اطلاع رسانی در خصوص خطرات ناشی از فروش پرندگان مهاجر و احتمال شیوع آنفلوانزای پرندگان بیان کرد : با همکاری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، اداره کل دامپزشکی استان و سازمان صدا سیما اقداماتی از قبیل پخش برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی ، ارسال پیام های تصویری از طریق شبکه های اجتماعی ، ارسال پیام های بهداشتی از طریق سامانه پیامکی انجام شد .

داودی با بیان نظارت دقیق بهداشت محیط استان بر نانوایی ها اظهار کرد: ۱۸۵ واحد نانوایی دراستان فعالیت می کنند و همه این واحد ها از لحاظ بهداشت فردی، شرایط ساختمانی ، وسایل و تجهیزات، همچنین مقدار مصرفی جوش شیرین و نمک مورد نظارت و ارزیابی قرار می گیرند .

وی افزود: بیش از۸۰ دستگاه اندازه گیری نمک خریداری شده است که بهداشت محیط میزان نمک مصرفی نانوایی ها را مورد پایش قرار می دهند ؛ در بازرسی های بهداشت محیط نخستین محل بازدید در بین سایر اصناف واحدهای نانوایی است ، که از اهمیت بالایی برخوردار است .

داودی خاطرنشان کرد: فعالیت شورای پیام گزاران سلامت و پیگیری مصوبات کارگروه از طریق این شورا  مباحثی مطرح و بر همکاری بیش از پیش نمایندگان سازمانها و ادارات و تشویق و حمایت اعضا در این شورا تاکید شد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff