وابستگی های سیاسی نقش امر به معروف را کم رنگ کرده است
+ پ -
وابستگی های سیاسی نقش امر به معروف را کم رنگ کرده است

امام جمعه شهرستان میناب گفت: وابستگی افراد به خانواده ها، گروه های سیاسی، قوم ها و قبیله ها یکی از معزل هایی است که امر به معروف و نهی از منکر را کم رنگ می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب، حجت السلام والمسلمین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب در همایش امر به معروف و نهی از منکر درسالن کانون فرهنگی ورزشی ناحیه میناب با حضور بسیجیان شهرستان میناب برگزار شد  گفت: امروز در جامعه های متمدن امر به معروف را به شکل دیگری به مردم قالب کرده اند.

 

 

وی با بیان اینکه معادل معروف در کشورهای دیگر متفاوت است افزود: مهم اصل امر به معروف است که در کشورهای مسلمان و کشور ما نمودی بیشتر پیدا کرده است.

 

 

 

معتمدی فر با بیان اینکه انتقاد واجب نیست اما امر به معروف و نهی از منکر واجب است عنوان داشت: انتقاد ساخت و پاخت سیاسی است اما امر به معروف و نهی از منکر در دین مبین اسلام  ضمانت اجرایی الهی است انتقاد حد و مرز ندارد ولی امر به معروف و نهی از منکر دارد و از واجبات است.

 

 

 

وی با اشاره به آیاتی از قران کریم گفت: افرادی که امر به معروف ونهی از منکر نکنند از دایره اسلام خارج شده اند، متاسفانه ما در انجام امر به معروف و نهی از منکر جدی نیستیم، کسی این کار را انجام نمی دهد مانند کسی است که منکر انجام داده است.

 

 

 

وی یکی از عوامل عدم پیشرفت در جامعه را اجرا نکردن امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: وابستگی افراد به خانواده ها، گروه های سیاسی، قوم ها و قبیله ها یکی از معزل های است که امر به معروف و نهی از منکر را کم رنگ می کند.

 

 

 

وی تصریح کرد: اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد ، دشمن برای منکر هزینه می کند ولی ما برای معروف هزینه نمی کنیم.

 

 

معتمدی فر اضافه کرد: بزرگترین امر به معروف حضور مردم در قیام ۹ دی نیست در واقع یکی از بزرگترین منکرات ماندن امر رهبری روی زمین است.

 

 

در ادامه نیز سرهنگ سهرابی فرمانده سپاه ناحیه میناب نیز با بیان اهداف این همایش گفت: هدف از این همایش هماهنگی جهت بهره گیری از تجربیات بزرگان امر به معروف و بکارگیری آن در موارد مبتلا به است.

 

 

وی اظهار داشت: دشمن امروز بنیان خانواده ها را هدف گرفته است و با بهره گیری از فناوری های نوین به درون خانواده ها نفوذ کرده و ما باید در این خصوص آگاه باشیم و با بصیرت و هوشیاری مردم کشور را از توطئه دشمنان آشنا بسازیم.

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff