هیچ پیش‌شرطی را برای لغو تحریم‌ها نمی‌پذیریم/ طرفین مذاکره باید همه تحریم‌ها را بردارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران هیچ شرط و شروطی را برای لغو تحریم‌ها نمی‌پذیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیدعلی آقازاده درباره حضور تیم‌ مذاکره‌کننده ایران در وین با بیان اینکه رویکرد رییس جمهور جدید آمریکا دوری از سیاست های غلط رئیس جمهور پیشین است اظهار کرد: اگر آمریکا به اشتباهات خود پی برده، کشورهای دیگر باید از این پس جلوی اقدامات خودسرانه در مذاکرات را بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه مذاکرات باید تضمینی باشد که طرف مقابل به تعهدات خود از جمله لغو همه تحریم‌ها، دادن آزادی عمل به سرمایه‌گذاران و آزادی مبادلات اقتصادی کشورهای منطقه و سایر کشورها عمل کند افزود: آمریکا باید تضمین دهد که مانند گذشته از پیمان خارج نشود.

رئیس کمیته دفاع کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اقدامات کشورهای مذاکره‌کننده در راستای عمل به تعهداتشان نیازمند راستی‌آزمایی است تصریح کرد: سنجش اقدامات کشورهای طرف مذاکره در جهت راستی‌آزمایی عمل به تعهداتشان بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

آقازاده در پاسخ به سوال رویکرد ایران در مقابل برداشتن گام به گام تحریم‌ها ابراز داشت: طرفین مذاکره باید همه تحریم‌ها را بردارند و برداشتن گام به گام تحریم‌‌ها و یا گذاشتن شرط و شروط برای لغو آن مورد پذیرش جمهوری اسلامی ایران نیست و امروز باید مطابق توافقات انجام شده اقدام کنند‌.

وی درباره عضویت ایران در سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو با بیان اینکه ایران در اکثر معاهدات و سازوکارهای اقتصادی، سیاسی و سایر حوزه‌ها در عرصه بین‌الملل و منطقه حضور فعال دارد خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون به دنبال همکاری با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی مزایای حضور ایران در سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضور ایران در اکو و سایر سازمان‌ها عاملی برای توسعه در حوزه‌های مختلف نظیر اقتصاد کشور است و ایران در حال پیگیری مسیر رونق اقتصادی است.

آقازاده درباره اولویت دولت و مجلس برای تنظیم بودجه ۱۴۰۱ افزود: مسائل اقتصادی، اشتغال، مسکن، منابع آبی، توسعه زیرساخت‌ها، تولید و خدمات اجتماعی از موضوعات مورد تأکید مجلس است که باید در بودجه به آن توجه شود و موارد مذکور رویکرد اصلی دولت در تنظیم بودجه سال ۱۴۰۱ نیز است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس درباره پیگیری نمایندگان برای افزایش اعتبارات عمرانی گیلان عنوان کرد: چندی پیش مجمع نمایندگان گیلان پیرامون بودجه مربوط به استان جلسه‌ای را استاندار داشتند و یکی از محورهای اصلی جلسه دریافت بودجه برای تکمیل پروژه‌های مهم استان بود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان تصریح کرد: پروژه‌های اولویت‌دار و نیمه تمام باید مورد توجه قرار گیرد، آن را به دولت پیشنهاد کرده و در قالب بودجه سال ۱۴۰۱ پیگیری کنیم؛ مجمع نمایندگان و استاندار درباره پروژه‌های حیاتی و ضروری استان هم‌اندیشی و اتفاق نظر داشتند و پروژه‌های مذکور به هیئت دولت معرفی می‌شود.

انتهای پیام/