هیچ مشکلی برای واردات و صادرات در قشم وجود ندارد
+ پ -
هیچ مشکلی برای واردات و صادرات در قشم وجود ندارد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم گفت : جزیره قشم با موقعیت استراتژیک در کنار طبیعت خدادادی و منابع نفتی ، گازی و شیلات می تواند به سرمایه گذاران در زمینه های دیگر هم کمک کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد ، جهانگیر مجیدی ، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم در خصوص صادرات و واردات در این جزیره عنوان کرد: اگر سرمایه بخواهد وارد جزیره قشم شود مطمئن باشد هیچ مشکلی برای واردات و صادرات در این جزیره وجود ندارد و به راحتی می تواند مواد اولیه را وارد و محصول نهایی را به خارج از کشور صادر کند و یا پس از گذراندن تشریفات کمیسیون ارزش افزوده به داخل کشور را صادر کند .

 

وی بیان کرد : صنعت شناور سازی از هزاران سال در این جزیره وجود داشته واگر چه نیاز به ارتقا تکنولوژی و دانش فنی دارد ولی خوشبختانه این صنعت در این جزیره نهادینه شده است .

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم به وجود شهرک های صنعتی در این جزیره اشاره کرد و گفت :درحال حاضر ۴ شهرک صنعتی در این جزیره وجود داردکه طبق مجوز های صادر شده ۵۰۰ مجوز برا واحد صادر شده است که ۱۲۶ واحد فعال و ۴ واحد نیمه فعال هستند .

 

وی از پرورش ماهی در قفس به عنوان یک فرآیند جدید علمی، پرورش میگو، تولید غذای آبزیان، تکثیر و پرورش میگو و بچه ماهی و ساماندهی و تنظیم صید آزاد ازبرنامه های مهم حمایتی سازمان منطقه آزاد قشم از فعالان اقتصادی در این جزیره یاد کرد .

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff