هیچ جریان و مذاکره‌ای اصل استکبارستیزی را از ما جدا نمی‌کند/ داغ فلسطین و قدس را بر دل استکبار خواهیم گذاشت
+ پ -
هیچ جریان و مذاکره‌ای اصل استکبارستیزی را از ما جدا نمی‌کند/ داغ فلسطین و قدس را بر دل استکبار خواهیم گذاشت

امام جمعه مشهد گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس نشان داد مردم ما از هر قشری در عصر استکبارستیزی مقاوم ایستاده‌اند و هیچ جریان و مذاکره‌ای اصل استکبارستیزی را از ما جدا نمی‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه طاعات الله است، تا شب گذشته شب‌های قدر را در دلدادگی ذات حق به سر بردید و امروز نخستین روز بعد از لیالی قدر تشکیل پرونده برای ماست.

خطیب جمعه مشهد افزود: ماه مبارک رمضان را بهار عبادت می‌گویند و مهم این است که این بهار عبادات در تصمیم‌گیری خدا و تمرین اطاعت حق است لذا خدا می‌خواهد گرسنه و تشنه باشید و از لذت‌ها دست بکشید با این دید مطیع خدا بودید و باید در زندگی نهادینه شود.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: ذات مقدس خداوند به حجم اعمال ما نظر نمی‌کند و بر روح اطاعت و فرمانبرداری نظر دارد لذا وابستگی ما به اهل بیت پیامبر(ص) آن هم تابع جریان اطاعات ما از پروردگار است و بدانید خداوند از ما عبادت زیاد و سرمایه‌گذاری نمی‌خواهد بلکه بندگی ما را می‌خواهد.

وی اظهار کرد: قبل از هر چیز از عواطف و احساسات پرشور شما مردم در حرکت عظیم عبادی و الهی امروزتان در این راهپیمایی با عظمت تشکر می‌کنم با این دید روز قدس روز فریاد بر سر استکبار جهانی است.

وی خاطرنشان کرد: دو نقطه استراتژی در دنیای اسلام یکی فلسطین و دیگری سرزمین ایران بود لذا استکبار برنامه‌ریزی کرد که فلسطین را تسخیر و ایران را نیز از بدنه اسلام جدا کند با این دید هنگامی که جریان کشتار رضاخان را در این مسجد گوهرشاد بررسی می‌کنید مقارن با زمانی است که صهیونیست‌ها زمین‌های فلسطینیان را خریدند و اسرائیل را تاسیس کردند.

خطیب جمعه مشهد تاکید کرد: روز یکشنبه مقارن با سالروز این کشتار در مهدیه مشهد همزمان با نماز ظهر و عصر تجمع عفاف و حجاب برگزار می‌شود با این دید که بریتانیا دولت اسرائیل را شکل داد اما در همین شبستان مسجد گوهرشاد مردم را به خاک و خون کشیدند و نخستین حرکت را در براندازی اسلام در ایران مشاهده کردیم.

امام جمعه مشهد ادامه داد: در واقع ما هم یک فلسطینی بودیم که مانند سرزمین فلسطین جریان حکومت ناپاک پهلوی را پشت سر گذاشتیم و استکبار واهمه داشت که اگر ایران باقی بماند استکبار را خاک‌نشین و خاکستر می‌کند.

وی تصریح کرد: دنیای استکبار، فلسطین را اسیر کرد و دولت ناپاک اسرائیل را به عنوان تنها دولت دارای سلاح اتمی در منطقه تشکیل دادند اما قدرت پیدا نکردند و لذا به دنبال این هستند که ایران را از اسلام جدا کنند چون کشور ما سرزمین اهل بیت(ع) است اما بدانند این کشور اسلامی امروز هم استکبار را خاک نشین خواهد کرد و داغ فلسطین و قدس را بر دل استکبار خواهیم گذاشت.

آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: این راهپیمایی روز قدس یک نمایش جهانی است و بیانگر این است استکبارستیزی برای ما یک اصل است و لذا آمریکا دشمن ماست و تا روز زوالش از دشمنی با آن دست بر نمی‌داریم.

وی افزود: این راهپیمایی نشان داد مردم ما از هر قشری در عصر استکبارستیزی مقاوم ایستاده است و هیچ جریان و مذاکره‌ای اصل استکبارستیزی را از ما جدا نمی‌کند چون ما این قدرت را در دنیا داریم ولی در عین حال اقتدار ما ثبت شده است و استکبارستیزی ما هم روز افزون است و لحظه به لحظه بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به ساعات حساس روزهای مذاکرات تیم ایران و ۱+۵، تاکید کرد: این مذاکرات هم به هیچ وجهه اقتدار ما را لطمه نمی‌زند لذا یا به توافق خوب می‌رسیم که پیروزی ماست و هدایت‌های حکیمانه رهبری سبب این امر می‌شود، با این نگاه جریان‌‌های فتنه‌گر نمی‌توانند سوءاستفاده کنند و خیال کنند دستشان در دست آمریکا قرار می‌گیرد و اربابشان را وارد این مملکت کنند.

امام جمعه مشهد افزود: لذا اگر هم به توافق نرسیم در پایمردی عزیزان مذاکره‌کننده ما همه دنیا فهمیده است زیاده‌خواهی‌های آمریکا و بدعهدی سبب این امر شده است.

وی با اشاره به سنگ‌اندازی‌های غرب در تحولات جهان تصریح کرد: یک قلدر قداره‌کش در دنیا خیال می‌کند همه چیز را با قداره‌کشی می‌تواند پیش ببرد.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه رهبری و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت و اشراف بر مذاکرات دارند، گفت: دل این مردم به مقام معظم رهبری گره خورده است لذا چشمان مردم به رهبر است و آن چیزی که رهبر بپذیرد را مردم می‌پذیرند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff