هيچ حادثه اي به اندازه بعثت انبياء نيست/ بعثت پيغمبر خاتم در راس همه حوادث تاريخ بشر است
+ پ -
هیچ حادثه ای به اندازه بعثت انبیاء نیست/ بعثت پیغمبر خاتم در راس همه حوادث تاریخ بشر است

رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر گفت : هیچ حادثه‌ای از قبیل انقلابهای بزرگ، مرگ‌ ها و حیات‌ های ملتها، پدید آمدن اشخاص بزرگ، از بین رفتن اشخاص بزرگ و ظهور مکتب‌ های گوناگون، اهمیتش برای بشریت، به اندازه‌ی بعثت‌های انبیا نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از لوار ، احمد زاهری رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر ۲۷ رجب ، را مصادف با بعثت حضرت رسول اکرم، محمد مصطفی صلی ا… علیه و آله وسلم دانست و گفت: روز مبعث بر پایه باورهای اسلامی، روزی است که محمد (ص) پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد .

 

رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر یادآور شد: از خلوت غار حراء تا جمع سلسله ی فرشتگان عرش کبریا ، هل هله ی سرور بعثت خاتم الانبیاست و بعثت پیغمبر خاتم در رأس همه‌ی حوادث تاریخ بشر قرار میگیرد .

 
زاهری با اشاره به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای افزود: هیچ حادثه‌ای از قبیل انقلابهای بزرگ، مرگ‌ها و حیات‌های ملتها، پدید آمدن اشخاص بزرگ، از بین رفتن اشخاص بزرگ و ظهور مکتب‌های گوناگون، اهمیتش برای بشریت، به اندازه‌ی بعثت‌های انبیا نیست؛ همچنان که امروز شما می‌بینید، ماندگارترین شکل‌های فکر و ذهن آحاد بشر، همان شکل‌هایی است که ادیان به آنها داده‌اند و تا ابد هم همین‌طور خواهد بود.

 
رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر اظهار کرد: قرآن کریم، سند جاودانگی بعثت است و بعثت، همزاد قرآن است و با قرآن آغاز می شود.

 
وی در ادامه تصریح کرد: خداوند در قرآن از بعثت پیامبران و اهداف آن سخن به میان آورده است که در آیه دوم از سوره جمعه، نکته هایی درباره بعثت پیامبران وجود دارد.

 
زاهری خاطر نشان کرد: روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت هاست و روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های نارواست.

 

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff