هنوز مجوزی برای افزایش قیمت ۱۸ کالای اساسی نداده‌ایم/ افزایش تا سقف ۶ درصد با بررسی مستندات
+ پ -
هنوز مجوزی برای افزایش قیمت ۱۸ کالای اساسی نداده‌ایم/ افزایش تا سقف ۶ درصد با بررسی مستندات

سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با رد افزایش قیمت ۱۸ قلم کالای اساسی، افزود: طی بخشنامه‌ای مجوز بررسی مستندات تولیدکنندگان ۱۸ قلم کالا تا سقف ۶ درصد به سازمان حمایت داده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، غلامرضا کاوه اظهار داشت: از سوی آقای شریعت‌مدار جانشین سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بخشنامه‌ای صادر شده که در آن فرآیند افزایش ۶ درصدی ۱۸ قلم کالای اساسی تعریف شده است، ولی این بدان مفهوم نیست که مجوزی برای افزایش قیمت صادر شده است.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان ۱۸ قلم کالای اساسی می‌توانند مدارک و مستندات خود را به سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان ارایه کنند، تا برحسب تشخیص و نگاه کارشناسی این سازمان دلایل افزایش قیمت بررسی شود.

به گفته کاوه سازمان حمایت می‌تواند در صورت آنکه به نتیجه برسد که درخواست‌ها برای افزایش قیمت منطقی است، تا سقف ۶ درصد با افزایش قیمت موافقت کند، اما بیش از آن باید به کارگروه تنظیم بازار ارجاع شود.

وی به این نکته هم اشاره کر د که طبق روال عادی بسیاری از تولیدکنندگان مدارکی را برای درخواست افزایش قیمت به سازمان حمایت ارایه می‌کنند، ولی دریافت مستندات دلیل بر امکان افزایش قیمت نیست.

 وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز از ابلاغ بخشنامه معاون اجرایی رئیس‌جمهور به وزارت صنعت برای افزایش ۶ درصدی قیمت کالاهای اساسی خبر داده بود که گندم، آرد، نان، قند و شکر، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، کره، شیرخام و لبنیات از جمله اقلام مشمول افزایش قیمت هستند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff