هنر وابسته به استعمار انحطاط به بار می آورد/هنر وسیله ای موثر برای تبلیغ دین است
+ پ -
هنر وابسته به استعمار انحطاط به بار می آورد/هنر وسیله ای موثر برای تبلیغ دین است

هنرمند شهرستان بندرلنگه گفت: هنری که نتیجه آن وابستگی به قدرتهای استعمارگر غرب و شرق باشد،فساد، انحطاط و تخدیر مغزهای جوانان جامعه را به بار آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، محمد فلاحی نیا هنرمندومجری توانای شهرستان بندرلنگه درگفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به اینکه هنر از مؤثرترین و بهترین ابزار در جهت ارائه حقایق و معارف دینی است گفت :  آمیزه هنر و تکنولوژی امکانات جدیدی را بدست می دهد که حقایق دینی و وصف ارزش ها به سراسر عالم ابلاغ شود و به دست همگان برسد.

فلاحی نیا افزود : نگرشی واقع بینانه و منصفانه نشان می دهد هر جا اندیشمندان اسلامی و فقیهان آگاه خود را از دین  جدا کرده اند قطعا هنر بدست اربابان و سودجویان اقتصادی افتاده و استفاده های ناروا و غیر اخلاقی از آن شده است.

وی با اشاره به فرمایشات گهربار امام راحل و سیره عملی ایشان در طی سالهای قبل و بعد از انقلاب تصریح کرد :امام  نگاه متحجرانه به مقولات و پدیده های هنری ندارند و بطور کلی آنها را رد و تعطیل نمایند بلکه با توجه به دخالت و عنصر زمان ، مکان ، مقتضیات و مصالح استفاده از این دو وسیله را برای تبلیغ دین بسیار مؤثر می دانند.

هنرمند شهرستان بندرلنگه شرط اساسی این نقش مؤثر را، مطابقت با اصول اعتقادی دینی و اخلاقیات انسانی دانست و بیان داشت :  هنری که نتیجه آن وابستگی به قدرتهای استعمارگر غرب و شرق باشد،هنری که فساد، انحطاط و تخدیر مغزهای جوانان جامعه را به بار آورد، هنری که دردمند نباشد و از مستضعفین و اقشار محروم جامعه بی خبر باشد هنر اسلامی نیست و از نظر ایشان کاملاً مردود و ترویج آن حرام است.

وی ادامه داد : امام استفاده از رسانه های هنری مانند رادیو، تلویزیون، تئاتر و سینما را در زمان طاغوت حرام و کمک به ظلمه دین می دانستند و این ملاک اساسی در هر هنری است و گرنه اصل هنر مفهومی با ارزش و قابل تحسین است که همواره در اسلام مورد تایید و بهره برداری تبلیغی قرار گرفته است.

فلاحی نیا خاطر نشان کرد : در سرزمینی که شعر و سخنورنی حرف اول را می زد قرآن با عالی ترین بیان و با آوایی خوش ارائه گردید و معماری اسلامی، تذهیب و خوشنویسی قرآن و کتیبه های دینی بی تردید شاهدی بر این ادعاست و حتی تعزیه خوانی، مداحی و مرثیه خوانی نیز جلوه های زیبایی از موسیقی اسلامی و هنر بازیگری است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff