هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد/طرح جدید نمایانگر هویت ملی و فرهنگی باشد
+ پ -
هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد/طرح جدید نمایانگر هویت ملی و فرهنگی باشد

هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد لذا طرح جامع و نو باید دارای هویت ملی و فرهنگی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس، مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در اختتامیه همایش روز معمار با بیان اینکه هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد، گفت: هنر ایرانی و اسلامی در طول تاریخ نشان دهنده فرهنگ غنی، نوآوری و ظرافت روحی و روانی در کشور اسلامی ایران بوده است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، مواهب الهی را مزین به هنر معماری دانست و اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی با آفرینش جهان هستی با این همه زیبایی، معمار یکتا و بی نظیریست که این خلاقیت و هنر را از روح خود در کالبد آدمی نیز دمیده تابا استفاده از فکر و اندیشه خود با تکیه بر نوآوری و خلاقیت هنر را معنای عمیق تری ببخشد.

باقری تصریح کرد: شیخ بهایی را یکی از معماران برجسته ای است که خدمات ویژه ای در شناخت معماری ایرانی عرضه داشته و توانسته با خلق این آثار بی نظیر و کم نظیر ، هنر ایرانی را به نمایش بگذارد.

وی با بیان انکه باید به ساخت بناها و طراحی های جدید هویت بخشید، تاکید کرد: طرح جامع و نو باید دارای هویت ملی و فرهنگی باشد و تمام خرده فرهنگ ها، سبک زندگی منطقه ، فرهنگ اجتماعی مردم و قومیت ها باید در یک هنر برجسته معماری مشهود و آشکار باشد.

ابراهیم عمید معماری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان با بیان اینکه معماری هنری زاییده هوش و استعداد افراد است، اظهار کرد: آمیزش قدرت فکر با هنر معماری می تواند آثار بی نظیری را خلق کند.

 عمید معماری را یک هنر پیچیده، زیبا و تخصصی دانست و افزود: نگاه علمی به هنر معماری در کنار نوآوری ، تخصص و تعهد می تواند راه بالندگی را در پیش رو هموار سازد.

وی از دانشجویان این رشته به عنوان طراح مبلمان شهری یاد کرد و گفت: زیبایی و دیزاین یک شهر با قدرت فکر، اندیشه ، ذوق و علم یک معمار گره می خورد و نشان از هویت ملی و فرهنگ منطقه دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، خاطرنشان کرد: نگاه زیبا شناختی در طراحی و استفاده از نمادهای ایرانی، بومی و فرهنگی می تواند دز زیبا سازی و طراحی شهر نقش مهم و اساسی داشته باشد.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff