هنر بهترین ابزار بصیرت افزایی در بین جوامع است
+ پ -
هنر بهترین ابزار بصیرت افزایی در بین جوامع است

بازیگر و کارگردان هرمزگانی گفت :هنر بهترین وسیله برای تحریک دل کودکان و نوجوانان به منظور ترغیب آنها به سوی «حق» و ایجاد «بصیرت» در آنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یوسف رنجبر بازیگر و کارگردان هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به کارهای سابق خود افزود : کارهای سابق بنده،به عنوان کارگردان و بازیگر “در تنگنای خرابه”،”طلعت”،”درون پیراهن یحیی”،”قطار جنوب”،”شب های بارانی”،”وقتی مرگ در میزند”، “چهارده مروارید”،”معرکه نا تمام”،”معرکه در معرکه” و … میتوان نام برد و درحال حاضر کارگردانی نمایش مرکب به کارگردانی مشترک یوسف رنجبر با استاد حسن سبحانی جهت حضور در جشنواره هایفست ارمنستان برای نمایش مرکب که ۱۶مهرماه  اجرا می شود هستم.
وی اظهار داشت : اکثریت اثارم با تم دفاع مقدس ،ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و آیینی، بوده است و  از کودکی به تئاتر علاقه مند بودم و از دانش آموزی وارد عرصه  تئاتر شدم و اکنون نیز جهت آموزش تئاتر خلاق کردن با کودکان ونوجواندر کانون پرورش فکری کودک ونوجوان میناب هستم که   بچه هایی با استعداد در زمینه تئاتر ازمحله احمدآباد میناب هستند مشغول هستم که در آینده،شاهد تولید اثر خواهیم بود چراکه بنده معتقدم تئاتر باید از کودکی آموزش داد.
بازیگر و کارگردان هرمزگانی با بیان اینکه  هنر بهترین وسیله برای تحریک دل کودکان و نوجوانان به منظور ترغیب آنها به سوی «حق» و ایجاد «بصیرت» در آنان است ، بیان کرد : زندگی بدون هنر  بی‌روح و کسل کننده است هنر به مردم امید و نشاط می‌دهد و دوست داشتن زندگی را به انسان می‌فهماند و «زندگی با صفا» را به او نشان می‌دهد.
رنجبر ادامه داد:  تئاتر یا نمایش شاخه‌ای از هنرهای نمایشی است که به بازنمودن داستان‌ها در برابر مخاطبان یا تماشاگران می‌پردازد در اصل تعریف دقیق تئاتر یعنی بیان مشکلات مردم ومسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی یک جامعه به زبان تئاتر است.
وی اضافه کرد :تئاترهرمزگان همیشه حرف هایی برای گفتن دارد اگه به تاریخ تئاتر هرمزگان به پردازیم به راحتی میتوان فهمید که تئاتر هرمزگان چه جایگاهی دارد،ولی با توجه به وجود دانشگاه فرهنگ و هنر  در هرمزگان و تدریس آکادمیک تئاتر در این دانشگاه که از نیاز های ضروری گذشته هرمزگان بود و میتوان امیدوار بود .
بازیگر و کارگردان هرمزگانی با اشاره به اینکه نبود سالن کافی،امکانات فیزیکی تئاتر جهت تمرین،نبود تهیه کننده واسپانسر , مشکلات مالی  از جمله مشکلات ما در حوزه تئاتر است ، خاطرنشان کرد : قاعدتا ۷مهرماه برای جشنواره ارمنستان باشیم  اما هنوز مسئولین بخش زیادی از مسائل مالی ما حل نکرده اندکه ۱۵ نفر که باید در این جشنواره حضور داشته باشند که  ممکن است  به ده نفر تقلیل پیدا کند و فقط به خاطر مشکل مالی، و چشم امید ما متولیان عرصه هنر است .
رنجبر با بیان اینکه  با تمام مشکلات شخصی  و با توجه به مسافت بین میناب و بندر برای گرفتن مطالبات وحقوق اساسی سفیران فرهنگی این نمایش بیش از دو هفته هر روز به دفتر مدیرکل حاضر میشم اما دریغ از یک ،یک ریالی و هر دفعه  وعده هایی برای حل مشکل مالی می دهند ولی متاسفانه هنوز عملی نشده است، افزود : باید از حمایت های خیرین فرهنگی که بخشی از مشکلات مالی ما رو حل کردند هرچند اندک اما قابل تحسین است  و همچنین از کانون پرورش فکری کودکان میناب که حامی این گروه بودند تشکر کرد.
وی در ادامه به عناوین کسب کرده خود اشاره کرد و افزود : مقام دوم کارگردانی و مقام سوم بازیگری درجشنواره تئاتر استانی، بیسج استانی در سال ۸۲ ؛ مقام اول بازیگری و کارگردانی در جشنواره تئاتر بسیج استانی در کرمان۸۳؛ مقام دوم بازیگری در سال ۸۴ درجشنواره  بسیج کرمان، تقدیر  طراحی صحنه در جشنواربسیج کشوری  مشهد  ؛مقام سوم بازیگری و دوم گارگردانی در جشنواره بین‌المللی مهرایین در سال۸۲ ؛ مقام اول طراحی صحنه در جشنواره استانی لنگه و در بخش خیابانی،جشنواره بین‌المللی مهر ایین دو دوره مقام سوم کارگردانی  در پسا مهر منطقه ای در فسا ؛ بازی در نکابش،چوک ابوموسی در جشنواره مریوان،و……. از جمله مقام های کسب شده کرده ام که تاکنون بوده است.
انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff