تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 346924
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گفتگو با بازیگر تئاتر هرمزگانی:

هنرمند هرمزگانی چشم انتظار وعده های تحقق نیافته مسئولان/ تئاتر شغل کم درآمدی است/ هنرمندان به حمایت مسئولان دلخوش نباشند/نبود سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه اصلی هنرمندان مینابی

مجری و بازیگر تئاتر هرمزگانی با اشاره به اینکه تئاتر شغل بی درآمدی است ، اظهار کرد: اولین دستمزدی که برای اجرای زنده گرفتم مبلغ ۱۵ هزار تومان بود که
همه هنرمندان این وضعیت را بخوبی می فهمند و درک می کنند.

هنرمند هرمزگانی چشم انتظار وعده های تحقق نیافته مسئولان/ تئاتر شغل کم درآمدی است/ هنرمندان به حمایت مسئولان دلخوش نباشند/نبود سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه اصلی هنرمندان مینابی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کبری مسلمی، مجری و بازیگر تئاتر هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به نحوه ی ورود خود به عرصه هنری؛ گفت: در زمان دبیرستان دبیرپرورشی خیلی فعالی داشتم که وی بنده را با هنر آشنا کرد و اوایل به دلیل اینکه قاری قرآن بودم و صوت خوبی در رشته قرائت داشتم موفق شدم زیر نظر استاد مومن ثانی از اساتید برجسته قرآنی بطور جدی به قرائت قرآن بپردازم .

وی ادامه داد: همزمان با آموزش قرائت قرآن به عضویت در گروه تواشیح اهل بیت خواهران استان که سال ۷۶به سرپرستی خانم فتحی مقدم بود انتخاب شدم و هر هفته برای اجراهای مختلف از میناب به بندر می رفتم به عشق اینکه بتوانم با گروه همکاری کنم .

مسلمی اضافه کرد: بعد از گرفتن دیپلم بلافاصله ازدواج کردم و دریچه جدیدی به روی من باز شد و از آنجایی که همسرم هم دستی در هنر داشتند به راحتی توانستم در این فضا قرار بگیرم.

بازیگر تئاتر هرمزگانی با اشاره به نحوه ورود خود به عرصه تئاتر؛ اظهار کرد: از سال ۷۷ وارد  عرصه هنری  تئاتر شدم  و نخستین کار تئاتری ام به عنوان «عاشقانه هایی برای باد» به کارگردانی علی زارعی و نویسندگی سعید موحدی در آن سال زندگی هنری بنده شکل گرفت و توانستم ظرف مدت یک سال ۳ مقام درجشنواره های مختلف کشوری کسب کنم .

مجری هرمزگانی ادغان کرد: با به دنیا آمدن دخترم زندگی هنری بنده زیباتر و رنگی دیگر به خود گرفت و تئاتر یک زندگی فرضی روی صحنه است و می شود از آن درسهای زیادی گرفت و در این راه مشوق های زیادی داشتم که بیشتر آن را مرهون تشویق های همسرم و برادر بزرگم هستم .
وی به آثارهای هنری خود در عرصه تئاتر اشاره کرد و افزود: تئاترهای زیادی را کار کردم از جمله «یکی بود یکی نبود؛ عشق آباد؛ صنوبر؛ چله نشین؛ حیرانی ها؛ کیکنگ و کفتار؛ بیبک؛ فیروزه که میخواند؛ هجوم؛ سوز ماهی؛  پنجه ای به وسعت خورشید؛  اینجا کربلاست؛ زمانی برای گاوهای شیرده و نمایش عظیم عاشورایی خون خدا ؛ بخشی از فعالیت های هنری بنده در زمینه تئاتر بوده است و همچنین دو سریال تلویزیونی و سه کار سینمایی هم درکارنامه  خود دارد که از جمله سریال «از همین خاک و فیلم های سینمایی «روز خدا ؛ شانس و ساحل امن؛ که از افتخارات این هنرمند هرمزگانی به شمار می رود.
بازیگر تئاتر هرمزگانی یادآور شد: ۳ دوره متوالی کسب مقام بازیگری اول زن مرحله استانی و بازیگری دوم زن منطقه چهارمحال و بختیاری و دوم بازیگری زن خرمشهر  بندرعباس و چندین جشنواره دیگر در کشور داشتم.
این هنرمند هرمزگانی به وضعیت فرهنگی و هنری استان اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در حال حاضر وضعیت فرهنگی وهنری استان با درایت مدیر کل فهیم ارشاد استان دکتر درویش نژاد روند خوب و رو به رشدی رو داره طی می کند و ایشان خود از هنرمندان هستند و بالطبع با روحیه هنرمندان استان واقف هستند و تلاش می کنند برای هنرمند جماعت در جامعه جایگاه خوب و شایسته ای نهادینه کنند و دیگر مسئولان خودشان را کنار نکشند چون هنر مقوله ای است که باید با آن منطقی و سازگار با روحیه هنرمند برخورد کرد .
وی با بیان اینکه نداشتن یه سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه اصلی هنرمندان مینابی است، بیان کرد: سال هاست که در میناب هنرمندان صرفا به دلیل عشق و علاقه به تئاتر عاشقانه کار می کنند و نداشتن یه سالن آمفی تئاتر مناسب دغدغه اصلی هنرمندان شهرستان میناب است.

 

مجری هرمزگانی اضافه کرد: هر مسئولی که برای تماشای هرکدام از کارهای هنری هنرمندان می آید فقط وعده می دهند و یادشان می رود که هنرمند با عشق به هنرش زنده است و امیدوارم حرفای بنده به گوش آن دسته از مسئولانی که وعده ها دادند برسد و چاره ای برای این مشکل هنرمندان بخصوص جامعه تئاتری استان بیاندیشند و بدانند که هنرمند به حمایت آنها بیشتر نیازمند است و آنها را در یابید.

 

photo_2016-08-17_13-39-39

مسلمی با بیان اینکه به غیر از کار تئاتر در سال ۸۷ با آزمون گویندگی وارد صدا وسیمای مرکز خلیج فارس بطور آزمایشی شدم ؛ تصریح کرد: دو فصل مجری برنامه مجله تصویری شو بندر بودم و بعد از آن وارد رادیو و گویندگی رادیو شدم که آن هم جذابیت و تجربه خودش را داشت و ماحصل آن هم این بود که تاکنون هم به شغل مجری گری در کنار حرفه معلمی ام مشغول هستم .
این مجری هرمزگانی گفت: به مجریگری خیلی علاقه دارم و یک اعتماد به نفس واقعی را القا می کند و همین اعتماد بنفس باعث شده در حرفه اصلی ام هم کارساز باشد و به نحو شایسته در تعلیم و تربیت دانش آموزانم با استفاده از فن بیان خوب نقش داشته باشم و این حس خوب را به بچه ها منتقل کنم .

 

وی عشق و علاقه زیاد به مجری گری را تنها عامل ورود به حرفه هنری دانست و افزود: رشته تحصیلی ام ادبیات بود و مدرک تحصیلی ام فوق دیپلم دبیری ادبیات دارم و تنها عاملی که باعث شد بنده به هنر رو بیاورم و احساس کنم بخش اعظمی از نیازهای روحی ام رو ارضا خواهد کرد عشق و علاقه زیاد به مجریگری بود چون رکن اصلی این حرفه داشتن اطلاعات عمومی بالا و همچنین فن بیان خوب و داشتن صدایی رسا است.

 

مسلمی با اشاره به اینکه تئاتر شغل بی درآمدی است همه هنرمندان این را بخوبی می فهمند و درک می کنند؛ افزود: اولین دستمزدی که برای اجرای زنده گرفتم مبلغ ۱۵ هزار تومان بود .

 

هنرمند هرمزگانی اظهار کرد: هنرمندان به صرف اینکه مسئولان از آنها حمایت کنند دلخوش نباشند تا الان خودشان یا علی گفتند و خاک صحنه سالن های مخروبه شهر رو خوردند بعد هم دست روی زانوی خودشان بگذارند و بلند شوند شاید روزگاری مسئولان ببینند و حرکتی کنند در شهرستان میناب فقط یک سالن داریم و چندین گروه تئاتر و درد اینجاست که مسئولین ما هر روز می بینند و فکری برای این همه هنرمند نمی کنند.
بازیگر تئاتر هرمزگان خاطر نشان کرد: در همایش ها و مراسمات بسیاری اجرا کردم که هر کدام لذتی برایم داشت که من را نه تنها مغرور نکرد بلکه پله ای برای صعودم شد و هر کسی در هر حرفه و شغلی قابل احترام است نگذاریم فکر و ذهن بسته عده ای که فقط نام هنرمند رو یدک می کشند ، روحیه لطیف و مهربانتان را خدشه دار کند .

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=346924
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

8,684 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی