هنرمندان را با اتوبوس به جشن های بین المللی می برند/ عملکرد صدا وسیما در انتقال فرهنگ ضعیف است
+ پ -
هنرمندان را با اتوبوس به جشن های بین المللی می برند/ عملکرد صدا وسیما در انتقال فرهنگ ضعیف است

نوازنده بین المللی سازهای کوبه ای هرمزگان با اشاره به اینکه چرخه تئاتر هرمزگان باید همیشه بر روی ریل باشد،گفت:تنها در خواست من از مسولین این است که هرجایی یه اثر هنری در حال اجرا هست بشینند گوش کنند ، تنها دلگرمی هنرمندان همین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،علی پیل آرام نوازنده بین المللی سازهای کوبه ای هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه فعالیت هنری ام را از سال ۷۶ در مدرسه راهنمایی شهید محمدمنتظری با سرود و تئاتر شروع کردم ،افزود : اولین سرودم کاری از استاد شهرجو و اولین متن نمایش هم از مجید رهپرور کار کردم و از همان بچه گی علاقه خاصی به تئاتر و دیالوگ و موسیقی داشتم ، بعد از دوران راهنمایی در هنرستان شهید بهشتی میناب فعالیت های هنری خود را در مقطع دانش آموزی ادامه دادم و در اواخر دوران متوسطه که به گروه “پتوروک” میناب ملحق شدم.

 

 

وی بیان داشت : آغاز کار تئاتر را به صورت حرفه ای با علی زارعی ، غلام پیله ور با نمایش “فیروزه که میخواند” و بعد از آن موسیقی نمایش های گروه “پتوروک”را هر سال می ساختیم که با استاد حسن سبحانی آشنا شدم و پیشنهاد کار در نمایش “اینجا کربلاست “بهم داده شد و درحال حاضردر گروه “آنامیس” هستم.

 

 

پیل آرام با اشاره به اینکه فعالیت حرفه ای خود را در زمینه موسیقی با گروه “چی چی پهریز ” میناب و آنامیس بوده است، تصریح کرد : هدف اصلی ام خدمت به هنر بومی این خطه و اشاعه فرهنگ وهنر و مردم استانم با زبان موسیقی و تئاتر به مخاطبان بود.

 

 

نوازنده بین المللی سازهای کوبه ای هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان در حال حاضر بعد از تهران بیشترین کنسرت برگزار می کند ولی کاش در کنار این کنسرت ها به موسیقی محلی و بومی این خطه هم نگاهی می شد بیان کرد: موسیقی محلی هرمزگان برای مخاطبانش غریب و افت کرده است و مهم ترین دلیل آن هم عدم بی توجهی به گروه های موسیقی از این این هنر ناب است.

 

 

وی با اشاره به اینکه مسئولین استان خصوصا مسئولین شهرستان میناب با موسیقی غریب هستند ، افزود : یادم است در زمان افتتاح دانشگاه آزاد میناب برای اجرا رفته بودیم و زمانی که ما برای اجرا شروع کردیم بعضی از مسولین بلند شدند و رفتند و حال مسئولی که کار ما رو نمی بیند و گوش نمی دهد چه درخواستی و انتظاری میتوانیم داشته باشیم.

 

 

پیل آرام ادامه داد : صداوسیمای استان به جای اینکه ازموسیقی بندرعباس پخش کند وسط برنامه ها از موسیقی بوشهر و خوزستان استفاده می کندو اینها برای هرمزگان که قطب موسیقی کشور است و ادعای موسیقی دارد افت است وموسیقی غذای روح انسان است که متاسفانه این نعمت را از مردم این استان گرفته شده است.

 

 

نوازنده بین المللی سازهای کوبه ای هرمزگان با بیان اینکه مشکلات مالی همیشه گریبان گیر هنر این استان است، گفت : تنها در خواست من از مسولین این است که هرجایی یه اثر هنری در حال اجرا هست بشینند گوش کنند ، تنها دلگرمی هنرمندان همین است.

 

 

وی اضافه کرد :برای اجرا در روسیه از بندر تا تهران با اتوبوس رفتیم ، آیا حق یک هنرمند که برا اجرا در جشنواره بین المللی با اتوبوس ۲۴ ساعت در راه باشه؟؟؟؟ فقط مسولین میگن گروه موسیقی رو فرستادیم روسیه برا اجرا ، سوال کنید چطوری این گروه فرستادی؟؟؟ ما از بندر تا تهران با اتوبوس رفتیم یه گروه از اصفهان هم با هواپیما از اصفهان تا تهران اومدن درد ما این است که ارزش به هنر و هنرمند قائل نمی شوند و اون انرژی هنرمند و با بی توجهی از هنرمند جدا می کنند.

 

پیل آرام اظهار داشت : موسیقی آرام بخش و انسان ساز است یک لحظه با یک نوا،مضراب و آهنگ روحیه انسان عوض میشود بزرگترین تاثیر موسیقی ارتباط بین بیشتر اقوام ملل است و با زبان موسیقی راحت میشود با دیگر اقوام ارتباط برقرار کرد.

 

 

نوازنده بین المللی سازهای کوبه ای هرمزگان با تاکید بر اینکه چرخه تئاتر هرمزگان باید همیشه بر روی ریل باشد، تصریح کرد :تئاتر هرمزگان به وضعیت قابل قبولی رسیده است و اگر مسئولین توجه بیشتر به گروه های نمایشی داشته باشند و از هنرمندان حمایت کنند آثار بهتری در این استان تولید می شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff