هم صدایی اصلاح طلبان و اپوزیسیون با خبر واشنگتن پست + تصاویر
+ پ -
هم صدایی اصلاح طلبان و اپوزیسیون با خبر واشنگتن پست + تصاویر

به نظر می رسد ادعای روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مبنی بر جابه جایی دفاتر حافظ منافع دو کشور باعث ذوق زدگی و هم صدایی برخی رسانه های داخلی و اپوزیسیون شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا چندی پیش برخی رسانه های داخلی اقدام جان کری در ورود به دفتر ایران به سازمان ملل را قدم نهادن یک مقام آمریکایی پس از ۳۵ سال به خاک ایران نامیدند و تلاش کردند آن را اقدامی در جهت عادی سازی روابط تهران- واشنگتن معرفی کنند.

حال با گذشت چند روز از این اتفاق  ادعای یک رسانه آمریکایی مبنی بر جابه جایی دفاتر حافظ منافع دو کشور باعث ذوق زدگی و هم صدایی برخی رسانه های داخلی و اپوزیسیون شده است.

واشنگتن پست در همین رابطه نوشت: پس از نزدیک به ۳۵ سال قطع رابطه بین دو کشور ایالات متحده و ایران، اینک مذاکراتی بین دو کشور به طور مستقیم در جریان است که از نتایج آن می‌توان به افتتاح دفترهای جدبد حفاظت از منافع در پایتخت‌های دو کشور اشاره کرد.

پیش از این سفارت سوییس در تهران وظیفه حفاظت از منافع آمریکا در ایران را بر عهده داشت، اما به گزارش روزنامه واشنگتن پست، مقام های سوییسی از ایران خواسته بودند تا به دلیل «فرسودگی و نامناسب بودن ساختمان کنونی»، امکان انتقال دفتر حفاظت از منافع آمریکا  به نقطه دیگری را فراهم کنند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff