همه گرفتاری بشر از تغییر ارزشها و فراموشی معاد است

+ پ -
همه گرفتاری بشر از تغییر ارزشها و فراموشی معاد است
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:

همه گرفتاری بشر از تغییر ارزشها و فراموشی معاد است

حجت الاسلام مروی گفت: همه گرفتاری های بشریت فراموشی معاد تغییر معیارها و ارزش ها در جامعه و تبدیل ضد ارزش ها به ارزش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، حجت الاسلام مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در جمع مردم کیش با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: پس از آنکه اباعبدالله الحسین در شب عاشورا به یاران خود فرمودند که من بیعت خود را از شما برداشتم و هر کس که بخواهد می تواند از کاروان جدا شود هیچ کس از کاروان امام جدا نشد.

وی افزود: از زمانی که امام حسین(ع) به قصد حج از مدینه خارج شده و پس از نیمه کاره رها کردن حج به سوی کربلا راهی شدند بسیاری از کسانی که امام را برای خود می خواستند و در طلب دنیا به کاروان امام پیوسته بودند در میانه راه از کاروان جدا شدند و راهی شهر و دیار خود شدند و تنها کسانی با امام ماندند که خود را برای امام می خواستند و نه رسیدن به نان و نوایی.

مروی ادامه داد: به همین دلیل امام حسین(ع) فرمودند« من اصحاب و یارانی با وفاتر و خیرتر و بهتر از یاران خود نمی شناسم» به این معنا که صحابه من از صحابه رسول الله(ص) و امیر المومنین(ع) نیز برتر و بهترند.

وی با اشاره به اینکه در هر چیز بهترین هایی وجود دارد مانند زمان، مکان، دوست، معلم، پدر و مادر و غیره اظهار کرد: پیامبران اولوالعظم برترین پیامبران، کعبه برترین مکان ها، شب های قدر، جمعه و عرفه از برترین زمان ها و یاران اباعبدالله از برترین یاران و صحابه بر روی زمین هستند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: همه گرفتاری های بشریت زمانی رخ می دهد که معاد فراموش شد و جای معیار ها و ارزش ها عوض شود به گونه ای که ضد ارزش ها به ارزش بدل شده و ارزش ها جایگاه خود را در جامعه از دست بدهند.

وی بیان کرد: گاه انسان ها به دوستی کسانی افتخار می کنند که ثروت بیشتر، موقعیت اجتماعی بالاتر و یا طبقه ممتاز تری دارند در حالیکه این ها از منظر قرآن کریم و اهل بیت پیامبر به عنوان معیار ارزشی شناخته نمی شود.

مروی ابراز کرد: بهترین دوست و صحابه کسی است که در راه کسب رضای خدا و یاری دین خدا انسان را هدایت کند.

وی تاکید کرد: در تاریخ هم کسانی که با نااهلان باب رفاقت گشودند زندگی، دنیا و آخرت خود را باختند.

این استاد حوزه با بیان حدیثی از امام جواد (ع) افزود: امام معصوم علیه السلام فرموده اند که ا«ز همنشین بد بپرهیز که مانند شمشیر برهنه ظاهرش زیبا اما تاثیرش بسیار زشت و بد است.»

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) از مسلمین دعوت می کند که دوستی ودشمنی خود را بر پایه رضای خداوند قرار دهند تاکید کرد: اگر دوستی رضای خدا، معنویت و کمال انسان رادر پی داشته باشد و انسان را به سوی خدا، نماز، توحید، عبادت و تقوی الهی دعوت کند باید استمرار داشته باشد و ستودنی است و اگر ارتباط انسان را با خدا و معنویت قطع کند مذموم و نکوهیده است.

مروی با بیان جملات حضرت زینب(س) در کاخ عبیدالله گفت: دوستی صحابه و یاران اباعبدالله زیباترین صحنه عاشورای حسینی بود که زینب(س) در مقابل کلمات زشت و ناپسند عبیدالله فرمودند« من در کربلا به جز زیبایی ندیدم».

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff