تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 73812
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

همه چیز دادیم وهیچ چیز نگرفتیم/تمام اطلاعات هسته ای در اختیار غرب

هرمز:تا به امروز تحلیل های زیادی پیرامون توافق نامه ژنو نوشته شده اما آن چیزی که کمتر به آن پرداخته شده ویا شاید از دید بسیاری از کارشناسان وتحلیل گران سیاسی دور مانده است ،  به اقدامی عجیب وغیر معقولی  مربوط میشود  که ایران باید در دوره شش ماهه انجام دهد. در بخشی از این […]

همه چیز دادیم وهیچ چیز نگرفتیم/تمام اطلاعات هسته ای در اختیار غرب

هرمز:تا به امروز تحلیل های زیادی پیرامون توافق نامه ژنو نوشته شده اما آن چیزی که کمتر به آن پرداخته شده ویا شاید از دید بسیاری از کارشناسان وتحلیل گران سیاسی دور مانده است ،  به اقدامی عجیب وغیر معقولی  مربوط میشود  که ایران باید در دوره شش ماهه انجام دهد.

در بخشی از این توافق نامه آمده است:

* ارائه اطلاعات مشخص به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شامل اطلاعات در خصوص طرح‌های تاسیسات هسته‌ای ایران، توصیف ساختمان‌ها در هر یک از سایت‌های هسته‌ای، توصیفی از سطح عملیاتی که در هریک از اماکن که به فعالیت‌های هسته‌ای مشخص اشتغال دارند، اطلاعات در خصوص معادن و تخلیص و اطلاعات در خصوص منابع اولیه.

گروه مذا کره کننده در ژنو چه طور به جزئیات این بند پی نبردند وآن را قبول کردند؟بر اساس آنچه در توافق نامه آمده است ایران باید کلیه اطلاعات و آمار مربوط به تاسیسات ،ساختمان ها،فعالیت ها،منابع ومعادن و منابع اولیه را در اختیار آژانس قرار دهد.

آقایانی که از پیروزی تاریخی حرف میزنند میگویند بعد شش ماه اگر دیدیم طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد همه چیز قابل بازگشت است.

آقایان بزرگواری که از این گونه حرف ها میزنند جواب ملت ایران را بدهند که اگر بعد از شش ماه به تفاهم و توافق نرسیدید چگونه اطلاعات محرمانه از  دست رفته را میخواهید جبران کنید؟آیا باز هم از برد در توافق نامه صحبت خواهید کرد؟

مهمترین هدف بدخواهان ملت ایران ، دست یابی به همین اطلاعات محرمانه است و وقتی اطلاعات از دست رفت و آنها به آنچه میخواهند دست پیدا کنند چگونه راه بازگشت وجود دارد؟

هنوز ابهاماتی از چگونگی فاش شدن اسامی دانشمندان هسته ای وجود دارد  و خاطرات تلخ شهدای عزیز هسته ای از ذهن ملت ایران نرفته وملت ایران هرگز تمایل ندارد آن روزها دوباره تکرار شود.

مقام معظم رهبری فرمودند:” مابه آمریکایی ها خوش بین نیستیم و به آنها اعتماد نداریم“؛شما که خود را پیرو رهبری میدانید چه طور همچین ریسک بزرگی کردید و به آمریکا که هم پیمان با اسرائیل غاصب  است در همچین مسئله مهمی  اعتماد کردید؟

وقتی در هفته اخیر تحریم ها علیه ۱۷ شرکت ایرانی  توسط اتحادیه اروپا تمدید شد،آقای عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه در برنامه نگاه یک گفت:

“تمدید تحریم های شرکت های ایرانی توسط اتحادیه اروپا خلاف توافق ژنو نیست ولی آن را ناشی از حسن نیت طرف مقابل نمی دانیم”

واین بدان معنا است که لغو تحریم هایی که از از آن صحبت میشود،همان گونه که در توافق نامه به آن اشاره شده مربوط میشود به تحریم های هسته ای،و هر گاه بخواهند میتوانند با عناوین بیهوده  مختلفی از جمله حمایت از تروریست وامسال آن ایران را تحریم کنند.

ابهامات زیادی پیرامون توافق ژنو وجود دارد مثلا غنی سازی ۲۰ درصد متوقف شده ولی معلوم نیست ایران سوخت مورد نظر خود را از کجا باید تهیه کند؟یا اصلا نباید داشته باشد یا باید به صورت یک مصرف کننده  باشد و سوخت مورد نیاز خود را از کشورهایی چون آمریکا بگیرد و این برای کشور یک وابستگی به وجود می آورد.

پایان///

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=73812
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,524 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی