همراهی و امداد رسانی مرزبانان شهرستان میناب به روستای سیل زده کرگان+تصویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سرهنگ حسین دهکی، فرمانده دریابانی هرمزگان اظهار کرد: بارش شدید باران در روز گذشته موجب وقوع سیلاب و ایجاد خسارت های سنگینی به روستای مرزنشین کرگان در شهرستان میناب شد.

دهکی افزود: مرزبانان پاسگاه مرزی دریایی کرگان شهرستان میناب بر حسب ضرورت و وظیفه ذاتی خود، از نخستین ساعات این سانحه طبیعی و جاري شدن سيل در روستای مرزی کرگان، امداد رساني به مرزنشینان سيل زده را در دستور کار خود قرار داده و بلافاصله مرزبانان این پاسگاه در اجراي طرح همت، به داخل روستا اعزام و در جهت كاهش هر گونه خسارت جاني و مالي، خدمات رساني و کمک به مرزنشينان گرفتار در سيلاب آغاز و دامنه اقدامات خود را در این منطقه را افزایش دادند.

این مقام ارشد دریابانی استان هرمزگان اذعان کرد: با افزايش سطح آب در روستای کرگان و زیر آب رفتن خانه ها و اهميت جان و مال مرزنشینان برای مرزبانان، به جهت امداد رساني و کاهش خسارت جاني و مالي به مردم مرزنشين، پایگاه دریابانی میناب اقدام به اعزام مرزبانان پاسگاه مرزی دریایی کرگان به همراه تجهیزات براي جلوگيري از ورود آب به داخل منازل و خروج آب از منازل مرزنشیان را کردند.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان ادامه داد: سطح آب در این روستای مرزی بسیار بالا بود و راه های ورودی به روستا را مسدود و رفت آمد در اين منطقه غیرممکن بود، که در اين راستا مرزبانان پاسگاه مرزی دریایی کرگان جهت کمک رساني به سيل زدگان و تخلیه آب منازل و انتقال وسايل هاي ضروري آنان به مكان امن به داخل روستا اعزام شدند.

دهکی در راستاي تخليه آب از منازل مرزنشینان گفت: در طي بارش باران و بالا آمدن سطح آب در روستای مرزی کرگان و جهت همياري و امداد رساني به مرزنشینان سيل زده اين روستا،  چندین دستگاه مکنده آب به اين منطقه اعزام شد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: مرزبانان شهرستان میناب و سایر شهرهای مرزی استان در صف امدادرساني به سيل زدگان حضور فعال دارند و اقدمات همچنان تا رفع کامل آن ادامه خواهد داشت و تمهيدات لازم در خصوص اجراي طرح هاي حفاظتي براي مقابله با بلاياي طبيعي در حوزه مقر هاي مستقر در نوار مرز انديشيده شده و با پيش بيني هاي لازم تاکنون مشکل خاصي در حوزه ماموريتي بوجود نيامده و فعاليت مرزبانان در نوار مرزي استمرار دارد.

انتهای پیام/