همایش پدر و پسر در سیریک برگزار شد+تصاویر
+ پ -
همایش پدر و پسر در سیریک برگزار شد+تصاویر
به مناسبت گرامیداشت 13 رجب ؛

همایش پدر و پسر در سیریک برگزار شد+تصاویر

همزمان با میلاد باسعادت مولی‌الموحدین امیرالمومنین حضرت امام علی (ع) و روز پدر، همایش پدر و فرزند با شرکت ۳۵۰ نفر از دانش آموزان و والدین با اجرای برنامه فرهنگی هنری ، و ایستگاه صلواتی در هنرستان امام جعفر صادق (ع) شهر بندر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان سیریک در این مراسم ، گفت: نیکی به پدر و مادر وظیفه هر انسان وظیفه‌شناس و هر مسلمان متعهدی است که نسبت به آن اهتمام ویژه ای باید داشته باشد.

 

امام جمعه موقت سیریک افزود: احسان و تکریم به پدر و مادر از جایگاه بسیار بلندی برخوردار است و خداوند همواره پس از بیان حکم وجوب پرستش خدای یگانه، به احترام و تکریم پدر و مادر حکم می کند و انسان ها را به رعایت آن تاکید و سفارش دارد.

 

وی بیان کرد: اهمیت سپاس‌گزاری به پدر و مادر به اندازه‌ای در اسلام اهمیت و ارزش دارد که که هم ردیف با تشکر از خداوند و نعمات های الهی است.

 

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام(ص) فرمود: نیکی به پدر و مادر، برتر از نماز، روزه، حج، عمره و جهاد است ، اظهار کرد: احترام به پدر و مادر معنی گسترده و وسیعی دارد و هر نوع بی‌احترامی به هر نحوی و هر چیزی که موجب ناخشنودی و نارضایتی آن‌ها شود باید از آن دوری جست و در برابر آن‌ها کاملاً خاضع و برخورد به آن‌ها باید مؤدبانه و شایسته باشد.

 

امام جمعه موقت شهرستان سیریک ابراز کرد: اگر حرمت به پدر و مادر میان همه افراد نهادینه شود قطعاً شاهد جامعه‌ای سالم بوده و دین‌داری رواج خواهد یافت ، شکر خدا، بسیار سخت و دشوار است، اما پاداش آن بسیار است و احترام نسبت به والدین با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ احترام به والدین در جامعه اسلامی بسیار ارزشمند و مهم برشمرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی اضافه کرد: پدر و مادر به عنوان دو انسان فداکار و زحمتکش که تمام بار مسئولیت های مربوط به تربیت فرزند را بر دوش دارند، در نزد خداوند از جایگاه منحصر به فردی برخوردار هستند به طوری که در چندین آیه قرآن کریم، بر لزوم اطاعت و تکریم آنها فرمان داده شده است و ذات باری تعالی نام آنان را در ردیف نام خود قرار داده و بر رعایت مقام و منزلت آنها تأکید نموده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff