همایش وحدت و بیداری اسلامی علمای شیعه و سنی در سیریک

بمناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت پیامبراکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) همایش وحدت و بیداری اسلامی با حضور علما و روحانیون اهل تشیع و اهل تسنن در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک برگزار شد.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بمناسبت هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت پیامبراکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) همایش وحدت و بیداری اسلامی با حضور علما و روحانیون اهل تشیع و اهل تسنن و جمعی از مسئولان و مردم شیعه و سنی با سخنرانی و مداحی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع)  در مسجد صاحب الزمان (عج) شهر بندر سیریک برگزار شد.

در این همایش امام جمعه شهرستان سیریک گفت: وحدت و انسجام بین علمای شیعه و سنی اصل اصیل و رکن رکین وحدت و انسجام اسلامی است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن سالاری امام جمعه شهرستان سریک افزود: پرهیز از دامن زدن به مباحث تفرقه انگیز و چنگ زدن به مشترکات اسلامی که موجب همدلی و انسجام اسلامی می‌شود ضروری است.

امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک نیز گفت: استکبار سعی دارد با شعار‌های زیبا و عوام فریبانه وحدت و اتحاد جهان اسلام بویژه میان شیعه و اهل سنت تفرقه و اختلاف بیاندازد.

شیخ عبدالعزیز افراز افزود: افراط و تفریط برای اسلام بسیار خطرناک است و همه فرقه‌های اسلامی قابل احترام هستند.

وی گفت: هدف اصلی دین اسلام توحید، وحدت، اکرام و تکریم است.

شیخ علی ماهیگیرمحقق و پژوهشگر اهل سنت هرمزگانی نیز گفت: تفرقه همیشه منشا شکست و بدبختی و عقب افتادگی است و جدایی و اختلاف کار شیطان است و امروز اسلام بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و همدلی دارد و بدون شک رمز موفقیت و پیروزی در همه کارهای جامعه نیازمند به وحدت و انسجام است.

وی افزود: اصل اساس اسلام حفط وحدت است و هفته وحدت توجه به عمق اسلام  و رعایت شعائر الهی است و جنگ ها و درگیری های فعلی کشورهای اسلامی نشان از عدم وحدت و بصیرت دولت های اسلامی و نفوذ جهان استکبار در میان ارزش ها و آرمان های اسلامی است.

شیخ علی ماهیگیر در ادامه بیان کرد: با وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایران اسلامی الحمدالله ، تمام توطئه‌های دشمنان داخلی و خارجی خنثی کرده و مسلمانان شیعه و سنی امروز در پرتو وحدت، بیش از پیش با انسجام و همدلی زندگی مسالمت آمیز و برادرانه‌ای دارند.

انتهای پیام/ق