همایش مبارزه با مواد مخدر در رودان برگزار می شود/مسئولان به راحتی از موضوع اعتیاد عبور نکنند
+ پ -
همایش مبارزه با مواد مخدر در رودان برگزار می شود/مسئولان به راحتی از موضوع اعتیاد عبور نکنند

فرماندار رودان گفت: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر در جامعه دستگاه های مربوطه باید به طور جد پیگیر باشند و به راحتی از این مسئله عبور نکنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  رودان نیوز؛ احمد محمودی فرماندار رودان در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان رودان با اشاره به مصرف مواد مخدر در جامعه، اظهار کرد: فرهنگ سازی پیشگیری مصرف مواد مخدر باید از مدارس و مناطق روستایی شروع شود و باید مسئولان مربوطه به این امر توجه ویژه ای کنند.

 

محمودی افزود: با توجه به اهمیت موضوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر در جامعه دستگاه های مربوطه باید به طور جد پیگیر باشند و به راحتی از این مسئله عبور نکنند.

 

فرماندار رودان ادامه داد: باید در حوزه آموزش و پرورش نیز برنامه های فرهنگی مناسبی در زمینه آگاهی بخشی به دانش آموزان اجرا شود تا این قشر از جامعه که در خطر اعتیاد هستند، از این بلای خانمان سوز در امان باشند.

 

وی به نقش و جایگاه شورا های شهر و روستا و همچنین آموزش و پرورش در خصوص پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و اضافه کرد: شورا ها و دهیاران در بطن جامعه هستند و ارتباط نزدیکی با مردم دارند و در زمینه آگاهی بخشیدن به مردم جامعه می توانند تاثیرگذار باشند.

 

فرماندار رودان تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز با توجه به ارتباط مستقیم با دانش آموزان و اولیای آنها می تواند در مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان فعالیت های پیشگیرانه ای را انجام دهد.

 

محمودی گفت:با توجه به اینکه مصرف مواد مخدر و اعتیاد موضوعی اجتماعی می باشد و تمامی افراد جامعه را درگیر می کند باید در بخش های اجتماعی، فرهنگ سازی های مناسبی در زمینه آگاهی بخشی جامعه صورت بگیرد.

 

وی در پایان از برگزاری همایش هایی با موضوعات اجتماعی و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان خبر داد و خاطر نشان کرد: برگزاری اینگونه همایش ها می تواند نقش مثبتی در زمینه آگاهی بخشی به افراد جامعه داشته باشد و تلاش می کنیم که این همایش ها به صورت ماهانه در شهرستان برگزار شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff