همایش فاطمه شناسی با هدف معرفی فضائل حضرت فاطمه زهراء (س) در حاجی آباد برگزار شد
+ پ -
همایش فاطمه شناسی با هدف معرفی فضائل حضرت فاطمه زهراء (س) در حاجی آباد برگزار شد

همایش فاطمه شناسی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با محوریت شناخت ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا (س) با مشارکت بانوان در حاجی آباد برگزار شد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، در این همایش که به صورت تخصصی در زمینه‌های اصل مشارکت در امور زندگی، اهمیت دادن به تربیت فرزندان، فرمان‌پذیری حضرت زهرا (س) از حضرت علی (ع)، آگاهی به اوضاع و شرایط اجتماعی و سیاسی، حاکمیت انضباط، نظم و برنامه بر زندگی حضرت زهرا (س) و فرزندان او و عفت و حجاب از نگاه حضرت زهرا (س) پرداخته می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان حاجی آباد گفت: ترویج حجاب و صیانت از کرامت انسانی زنان از پیام‌های الگوی رفتاری حضرت فاطمه زهرا (س) است که باید زنان مسلمان به ویژه زنان ایران به آن توجه داشته باشند و در جامعه امروز که تمام زنان هر کدام به نحوی در جامعه مشغول به کار و فعالیت هستند، با حفظ ارزش‌ها به فعالیت‌های خود ادامه دهند تا حرمت و احترام زن در جامعه حفظ شود.
درویشی اضافه کرد: دخت نبی مکرم اسلام با موضع‌گیری‌های صریح برای دفاع از ولایت و جانشینی علی (ع) به رابطه بین سیاست و دیانت تاکید و با قاطعیت و انعطاف‌ناپذیرى در مسیر حاکمیت حق با تمام توان، از اهداف و آرمان‏‌هاى ناب و اصیل دینى که برخاسته از قرآن و سنت رسول خدا (ص) بود، دفاع کرد.
وی اظهار داشت: نخستین چیزی که در سیره و زندگی حضرت فاطمه (س) مشاهده می شود مساله تربیتی است که مهمترین موضوع عالم است به نحوی که تاثیر الگوها بر جامعه امری سرنوشت ساز و انکار ناپذیر است.
پور موسوی یادآور شد: حضرت زهرا(س) در مسایل جامعه ای دخیل بود که در آن جامعه اسم و نامی از زنها نبود و مردان قدرت برتر آن جامعه بودند اما او در این جامعه به عنوان سخنرانی در مسجد، حضور در میدان سیاست، علم آموزی و آموزش به زنان را به عهده داشته و همسری فداکار در خانواده بود.

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff