تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 77047
تاریخ انتشار:شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۲| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

همایش طفلان مسلم و یلدا در کوچه‌های بندرعباس برگزار می‌شود

گروه اجتماعی: دبیرجمعیت مستقل امداد دانشجویی هرمزگان با بیان اینکه بیاییم در بلندترین شب سال، کودکان بی پناهمان را پناه باشیم، گفت: دوشنبه ۲ دی‌ماه۹۲، مصادف با اربعین حسینی ساعت ۱۶ پردیس دانشگاه آزاد بندرعباس، میزبان همایش طفلان مسلم است. به گزارش پایگاه خبری هرمز، عصمت سرافرازاظهار کرد:  این همایش با و محوریت آزادسازی کودکان […]

همایش طفلان مسلم و یلدا در کوچه‌های بندرعباس برگزار می‌شود

گروه اجتماعی: دبیرجمعیت مستقل امداد دانشجویی هرمزگان با بیان اینکه بیاییم در بلندترین شب سال، کودکان بی پناهمان را پناه باشیم، گفت: دوشنبه ۲ دی‌ماه۹۲، مصادف با اربعین حسینی ساعت ۱۶ پردیس دانشگاه آزاد بندرعباس، میزبان همایش طفلان مسلم است.

13920929201301301774183

به گزارش پایگاه خبری هرمز، عصمت سرافرازاظهار کرد:  این همایش با و محوریت آزادسازی کودکان و نوجوانان در بند و با هدف آگاهی بخشی نسبت به عوامل ریشه‌ای بروز این اتفاقات، برای دومین سال با همکاری کانون اصلاح و تربیت استان هرمزگان به لطف خدا برگزار می‌شود.

سرافراز افزود: آیین «یلدا در کوچه‌های فقر» توسط جمعیت امداد دانشجویی– مردمی امام علی(ع) هرمزگان، جشن یلدا برای کودکان کار، شنبه ۳۰ آذرماه ساعت ۱۶- در محله شهناز- خانه علم شهناز اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: در این آیین، بسته‌های ویژه شب یلدا توسط مردم و دانشجویان به دست کودکان می‌رسد، کودکانی که حتی نمی‌دانند شب یلدا چه معنایی دارد انگار از پسِ هزاران سال، هنوز خبر این ایام بزم و شادی به گوششان نرسیده است.

دبیرجمعیت امداد دانشجویی هرمزگان گفت: آیین طفلان مسلم با محوریت کودکان کار و خیابان که در اثر بزه در کانون اصلاح و تربیت به سر می‌برند از جمله طرح‌هایی است که جمعیت امداد دانشجویی– مردمی امام علی(ع) بر پایه ریشه‌های عمیق فرهنگی و دینی ایرانیان از سال ۱۳۸۵ اقدام به برگزاری آن کرده است.

وی افزود: در طرح مذکور به طور عمده رویکرد به مددجویانی است که زمینه جرم نداشته اند و بر اثر حادثه به نوعی قربانی ناهنجاری های محیط اطراف خویش شده اند.

عصمت سرافراز خاطرنشان کرد: جمعیت امام علی(ع) به عنوان یک نهاد دانشجویی- مردمی با سابقه فعالیت در زمینه مشکلات و معضلات مربوط به کودکان جامعه نظیر کودکان سرطانی، کودکان کار و به دور مانده از تحصیل و رفاه راه اندازی شده است.

دبیر جمعیت امام علی(ع) هرمزگان گفت: محله‌های معضل‌خیز و فقیرنشین همواره خطراتی را برای کودکان ساکن این محله به دنبال داشته است، کودکان خانواده‌های ساکن این محله‌ها که بیشتر به دلیل وضعیت محل از خشونت بالایی برخوردار هستند، معمولا به دلیل عدم آگاهی دست به اقداماتی می‌زنند که سبب بروز بزه می‌شود، کانون‌های اصلاح و تربیت امروز نشان دهنده وضعیت این بحران اجتماعی در جامعه هستند.

وی افزود: این کانون ها مملو از کودکان کار و خیابان که به دلیل حوادث و از روی ناآگاهی مرتکب بزه شده اند، است و بسیاری از این کودکان سرپرست خانواده خود نیز بوده‌ و حالا هم خود و هم خانواده‌های آنان در اثر یک اشتباه دچار بحران بزرگ تری شده‌اند، و یا در بسیاری از موارد نیز این حوادث از روی اتفاق، مثلا تصادف رخ داده است و این نوجوانان به دلیل عدم توانایی در پرداخت دیه در زندان به سر می‌برند.

وی درخصوص جمعیت مستقل امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) اظهار کرد: جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) به طور رسمی در سال ۱۳۷۸ به عنوان یک سازمان مردم نهاد با هدف کاهش معضلات و آسیب‌های اجتماعی تاسیس شده و  در سال ۱۳۸۹ موفق به کسب مقام مشورتی در شورای امور اقتصادی به عنوان یک سازمان مردم نهاد شده است.

دبیر جمعیت مستقل امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) هرمزگان، با اشاره به اینکه دانشجویان عضو این جمعیت به فعالیت‌های داوطلبانه اجتماعی و امدادی برای کمک به کودکان و زنان نیازمند در جامعه می‌پردازند، بیان کرد: این جمعیت در دانشگاه صنعتی شریف دارای دفتر رسمی است و در سایر شهرستان‌ها نزدیک به ۵۰۰۰ عضو فعال دارد.

وی افزود: اعضای جمعیت در سال ۱۳۸۴ نخستین دفتر رسمی مردمی خود را در جنوب شهر تهران و در محله مولوی بازگشایی کردند و نام خانه ایرانی را بر آن نهادند تا نمادی از قدمی بزرگ برای آبادانی ایران توسط دانشجویان ایرانی باشد.

سرافراز با بیان اینکه جمعیت در حال حاضر ۸خانه ایرانی فعال در مناطق محروم تهران دارد، تصریح کرد: نمایندگی‌های این جمعیت در شهرستان‌ها و در مناطق محروم نیز دفاتر امدادرسانی خود را برپا کرده است.

دبیر جمعیت مستقل امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) هرمزگان گفت: با توجه به ظرفیت عظیم نیروهای دانشجویی فعال، جمعیت امداد دانشجویی، مردمی امام علی(ع) هیچ گاه فعالیت‌های خود را به زمینه خاصی محدود نکرده است و همواره در زمینه‌های مختلف اجتماعی از تامین نیازهای اولیه زندگی(غذا، پوشاک و مسکن) برای نیازمندان تا توجه به مسئله آموزش، درمان و کارآفرینی به فعالیت و ارائه طرح و برنامه و نیز برگزاری همایش و سمینار پرداخته است.

وی بیان کرد: گروه‌های هدف جمعیت امداد دانشجویی، مردمی امام علی(ع) را کودکان و زنان آسیب‌پذیر تشکیل می‌دهند و از مهم‌ترین زمینه‌های کاری که جمعیت خود را در قبال آن مسئول می‌داند و طرح و برنامه‌های بسیاری را برای آن دارد، غذارسانی به گرسنگان و محرومان، توجه خاص به آموزش و تحصیل کودکان محروم از تحصیل، توجه خاص به ورزش، فرهنگ و هنر در میان کودکان خانواده‌‎های محروم، توجه به مشکلات کودکان کار، کودکان بی‌سرپرست، کودکان بدسرپرست، کودکان بزه، کودکان قربانی اعتیاد، کودکان دچار بیماری‌های خاص و توجه به مشکلات زنان سرپرست خانوار، زنان بدسرپرست، دختران فراری و آسیب دیده و تن فروشی اجباری در میان زنان و دختران است.

دبیر جمعیت امام علی(ع) هرمزگان با اشاره به اینکه جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع)، یک سازمان مستقل مردمی غیر وابسته به سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیرسیاسی است بیان کرد: کلیه هزینه‌های جمعیت توسط خیرین و اسپانسرهای مردمی و یا صاحبان شرکت‌ها، کارخانجات و خدمات خصوصی تامین می‌شود و طرح‌های ماهیانه ۱۰۰۰ تومانی جمعیت در میان دانشجویان از دیگر راه‌های جذب منابع مالی است.

وی افزود: جمعیت با برگزاری برنامه‌های درآمدزایی مانند نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های خیریه و جشنواره‌های غذا به معرفی و جذب امکانات و منابع مالی برای برنامه‌های خود می‌پردازد.

سرافراز با بیان اینکه این سازمان خانه‌های ایرانی و خانه‌های علم خود را با کمک مردم نیکوکار اجاره کرده و در این مراکز به ارائه خدمت به کودکان نیازمند می‌پردازد، گفت: این خانه‌ها ماهیانه هزینه‌های زیادی را بر دوش جمعیت می‌گذارند که تمامی آن از محل کمک‌های مردمی تامین می‌شود.

دبیر جمعیت مستقل امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) هرمزگان، با تشریح فعالیت جمعیت در استان اظهار کرد: جمعیت امام علی(ع) علاوه بر تهران، در شهرهای مشهد، کرمانشاه، کرج، ساری، فعالیت داشته و در استان هرمزگان نیز از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز و به شناسایی خانواده‌های محروم در بخش‌های مختلف استان پرداخته است.

سرافراز با بیان اینکه نمایندگی جمعیت مستقل امداد دانشجویی-مردمی امام علی(ع) در استان هرمزگان تاکنون با برپایی طرح‌های طفلان مسلم، بوی عید و کعبه کریمان، در زمینه مقابله با معضلات اجتماعی و رسیدگی به خانواده‌های محروم فعالیت کرده است.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=77047
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,448 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل