همایش سایه مهربانی با مشارکت اهل تسنن و تشیع در بندر کوهستک برگزار شد+تصاویر
+ پ -
همایش سایه مهربانی با مشارکت اهل تسنن و تشیع در بندر کوهستک برگزار شد+تصاویر

همزمان با میلاد باسعادت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) همایش سایه مهربانی با شرکت ۶۵۰ نفر از برادران و خواهران اهل تسنن و تشیع شهرستان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری ، سرود و دعا در جوار گلزار شهدای گمنام شهر بندر کوهستک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ، امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک گفت: وحدت ، عزت و اقتدار مسلمین از مهمترین موضوعاتی است که با تمسک مسلمانان جهان به قرآن و راه و روش پیامبر (ص) حاصل می شود و اگر مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی براساس مشترکات اسلام به امتی واحد تبدیل شوند  هیچ دشمنی توان و جرات مقابله با این زنجیره مستحکم اسلامی نخواهد داشت.

شیخ علی ماهیگیری محقق و پژوهشگر اهل سنت شهرستان سیریک اظهار کرد: آن چیزی که امروز در جهان اسلام برای انسجام و تقویت وحدت حائز اهمیت است توجه به  توطئه های دشمنان برای برهم زدن صفوف یکپارچه امت اسلام است و به موازی شیطنت دشمنان اصل وحدت و تقریب باید برجسته تر و ملموس تر در ظاهر و باطن آشکار شود.

وی افزود: بر همه مسلمانان لازم و واجب است با آگاهی حول محور قرآن ، پیامبر(ص) و ائمه معصومین جمع شویم تا ضمن حفظ انسجام دین اسلام سربلندی روز افزون آن را متجلی سازیم.

شیخ ماهیگیر ابراز کرد: یکی از مهمترین عواملی که خداوند  حضرت محمد (ص) را به پیامبری مبعوث کرد بعد از دعوت مردم به یکتا پرستی بدون  شک دعوت به مسالمت آمیزی ، صلح و آرامش و ایجاد وحدت و برابری برای همه بشریت بویژه امت اسلام بوده است.

امام جمعه موقت اهل سنت شهر بندر سیریک بیان کرد:  آیا اسلام توان مقابله با امریکا و جهان استکبار ندارد البته که دارد ولی مهمترین عامل غلبه بر آن باید اتحاد و وحدت در میان امت و دول اسلامی عملی و از حالت شعار به عینیت تبدیل شود و تا چنین نشود وضع و اوضاع جهان اسلام همین است که دشمنان برای آن تصمیم گیری و برنامه ریزی می کنند.

این محقق و پژوهشگر اهل سنت شهرستان سیریک یادآور شد: قبله ، قرآن ، سنت و سیره نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) گنج هایی از سعادت دنیا و آخرت هستند که هنوز ما مسلمانان متاسفانه برای رفاه، آسایش، امنیت و پیروزی خود  به خوبی استفاده نمی کنیم و  این بزرگترین ضعف و نکته یاس ماست.

انتهای پیام/ت

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff