همایش باید و نباید های محرم در میناب برگزار شد
+ پ -
همایش باید و نباید های محرم در میناب برگزار شد

در آستانه ماه محرم همایش باید و نباید های محرم با حضور ۲۵۰ هیات مذهبی در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به گزارش میناب جنوب، رییس اداره تبلیغات اسلامی میناب در حاشیه برگزاری این همایش با اشاره به برگزاری چهاردهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان از ۳۴ کشور جهان گفت: در این اجلاس نوحه سنتی نشسته،علم گردانی و مرحوم قضایی چهره شاخص در نگارش نوحه های محلی بعنوان سه اثر و فرهنگ هویتی میناب ثبت ملی می شود.

محمد بنی خزایی احیاء ارزشها و سنت های حسنه اسلامی در جهت تقویت قوت ها و شناسایی آسیب های را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش برشمرد و افزود: همه تلاش های مسئولین هیات های مذهبی در راستای اهداف مشخص در دهه محرم برنامه ریزی شود.

وی اظهار داشت: مسئولین هیات های مذهبی  هر گونه مواردی که منافاتی با سیره ائمه و معصومین(علیهم السلام) ندارد از برنامه های اجرایی در مراسم محرم حذف و برنامه های شاخص با اهداف و تدابیر مقام معظم رهبری در برنامه های خود جایگزین کنند.

این مسئول محرم را ماه وحدت،یکپارچگی و همدلی میان مسئولین و عموم برشمرد و تاکید کرد: برنامه های مذهبی با بهره برداری ازشروع و پایان برنامه طبق زمانبندی مشخص با رعایت حق الناس و شئونات اسلامی باشکوه برگزار شود.

بنی خزایی مساجد و حسنیه ها را بهترین مکان برای آسیب شناسی و تبین و روشنگری افراد در جامعه عنوان کرد و اذعان داشت: برنامه های محرم صرف نگاه و تماشا نیست و مسئولین هیات ها باید زمینه را برای جذب جوانان و نوجوانان در برنامه های محرم فراهم نموده و در این زمینه اهتمام و توجه ویژه ای داشته باشند.

رییس اداره تبلیغات اسلامی میناب برپایی نماز ظهر عاشورا،نماز اول وقت،منع استفاده از قمه و آلات موسیقی،آهنگ و ریتم های نامناسب به استثناء طبل و سنج،عدم حمل و نصب تماثیل غیر منتسب به اهل بیت(ع)،توجه به اطلاعیه های ناجا در برقراری امنیت،تبین بیانات مقام معظم رهبری با محور اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل،ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر،افزایش جمعیت،عفاف و حجاب ،تکریم زن،را از برنامه های کلیدی برگزاری این همایش عنوان کرد.

شهرستان میناب با جمعیت بیش از ۳۰۰ هزار نفر دارای ۲۰۰ روستا، ۶۰ خانه عالم، ۲۴۰ هیات مذهبی و ۷۰ روحانی می باشد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff