همایش اصناف با هدف توسعه بازار حلال در سیریک برگزار شد+ تصویر
+ پ -
همایش اصناف با هدف توسعه بازار حلال در سیریک برگزار شد+ تصویر

همایش اصناف و بازاریان شهرستان سیریک با هدف فرهنگ سازی و ترویج مصرف کالاهای داخلی ، رعایت انصاف و عدالت ، کسب روزی حلال ، عینیت بخشیدن به قانون و نقش و اهمیت دین مبین اسلام در کسب و کار در سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، آموزش و اطلاع رسانی و اهمیت مساله امر به معروف و نهی از منکر، پیشگیری از جنایات، تعاملات منطقی در راستای امنیت، قانون و قانون مداری و اجرای صحیح آن ، تکریم ارباب رجوع از دیگر مباحث مطرح شده در این همایش بود.

امام جمعه شهرستان سیریک نیز در این همایش گفت: عدالت ، تنها میزان و معیاری برای ارزشیابی زندگی فرد و خانوادگی و اجتماعی انسان نیست ، بلکه تمام هستی و نظام آفرینش نیز بر اساس معیار عدل و تعادل ، استوار و پا بر جاست که حضرت امام علی (ع) در این رابطه می فرمایند: «عدالت ، ملاک هر چیز است .

حجه الاسلام و المسلمین صفایی حائری افزود: انسان ها در اجتماع ، با یکدیگر کُنش متقابل دارند و اسلام هم دینی است که روابط اجتماعی را مورد ستایش و توجه بسیار زیادی قرار داده تا آن جا که دشواری در عمل کردن به آن را هم مانع از انجام دادن آن نمی داند.

وی ابراز داشت: اسلام توجه به رعایت انصاف در مورد دشمنان را هم مورد تاکید دارد و این که در اسلام حتی در برخورد با دشمنان با انصاف توصیه شده به خاطر این است که چه بسا این انصاف دشمن را از کینه ورزی باز دارد و خود این عمل منشأ همبستگی اجتماعی و تنبیه و اصلاح گردد.

وی با اشاره به اهمیت کسب رزق و روزی حلال به شاخصه‌های بازار اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: در بازار اسلامی خرید و فروش باید بر اساس انصاف الهی نه معیارو سنجش سود و درآمدزایی بیشتر زیرا با رعایت انصاف و عدالت قطعا توسعه رزق و سلامتی برای انسان و جامعه پایدار خواهد شد.

حجه الاسلام صفایی حائری گفت : باید با فرهنگ سازی و ترویج کالاهای داخلی در پیشرفت اقتصادی شهرستان و کشور کمک کنیم و در این معامله و داد و ستدها رعایت انصاف را سرلوحه همه کارهای خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از معاملات بازاری ما در سطح جامعه متاسفانه شرعی نیست ابزار داشت: بازاریان و اصناف باید حلال و حرام‌های دین مبین اسلام را بیاموزند برای اینکه برخی از مشکلات عدیده جامعه اسلامی به دلیل عدم آگاهی است.

امام جمعه سیریک خاطرنشان کرد: عملکرد خوب و اسلامی و توجه به مبانی دینی در بازار سبب می‌شود برای آینده و نسل‌های بعد نیز شاخصه‌های دینی و اسلامی اصناف و بازاریان ماندگار و تاثیر گذار باقی و جاری بماند.

صفایی حائری یادآور شد : پیشگیری اجتماعی بر پیشگیری انتظامی و قضایی مقدم است و با پیشگیری انتظامی و قضایی می توانیم وقوع جرم را محدود کرد ولی با پیشگیری اجتماعی می توانیم وقوع جرم را به صفر و سلامت و امنیت جامعه را افزایش دهیم.

شهرستان سیریک با ۹ اتحادیه دارای بیش از ۱۲۰۰ واحد صنفی پروانه و مجوز دار است.

2 3 4 5 6 6 7 8 1
انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff