همایش آشنایی با فرق و مذاهب شرق هرمزگان در سیریک برگزار شد
+ پ -
همایش آشنایی با فرق و مذاهب شرق هرمزگان در سیریک برگزار شد

همایش یک روزه آشنایی با فرق و مذاهب اسلامی شرق هرمزگان با حضور ۴۵۰ نفر از اساتید دانشگاه ، فرهنگیان ، معتمدین و مدیران ادارات و نهادها با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلیمان خورشیدی استاد حوزه و دانشگاه تهران در سالن غدیر شهر بندر سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام و المسلمین سلیمان خورشیدی، استاد حوزه و دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار آذینی گفت: ضرورت آشنایی و آگاهی از اصول و بنیان های فکری ادیان و فرق مختلف در جهان درعصر کنونی غیر قابل انکار است .
وی افزود: پژوهش دینی و تحقیق در منابع دینی راه را برای ما روشن می کند و ضرورت آشنایی و آگاهی از اصول و بنیان های فکری ادیان و فرق مختلف در جهان درعصر کنونی غیر قابل انکار است .
خورشیدی ابراز داشت: پژوهش دینی و تحقیق در منابع دینی راه را برای ما روشن و جلو بسیاری از حوادث و مشکلات و تردیدها گرفته خواهدشد.
وی یادآور شد: دشمن با نقشه های شوم خود در صدد تفرقه اندازی بین مسلمانان است و می خواهد از طریق برهم زدن اتحاد شیعه و اهل سنت و دامن زدن به اعتقادات و باورهای دو مذهب بین آنها شکاف ایجاد و اتحاد و امنیت جامعه و نظام انقلاب اسلامی خدشه دار کنند و وظیفه ماست با هوشیار ی آب به آسیاب دشمن نریزیم.

 

خورشیدی اظهار کرد: آل سعود با همراهی برخی آل شیوخ حاشیه حوزه خلیج فارس با هم دست به تبلیغ وهابیت زده اند که اهل سنت و اهل تشیع باید نسبت به پرهیز از هر گونه فرافکنی هوشیار و آگاه باشند.
خورشیدی خاطر نشان کرد: دین، قرآن، سنت و اهل بیت(ع) اصلی ترین راه برای جهان اسلام و بشریت است و در عصر کنونی باید بیشتر مراقب اسلام راستین باشیم.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff