هلال احمر پرچمدار کمک رسانی به مردم است/ تصادفات جاده ای بیشترین آمار حوادث رودان را شامل می شود
+ پ -
هلال احمر پرچمدار کمک رسانی به مردم است/ تصادفات جاده ای بیشترین آمار حوادث رودان را شامل می شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه هلال احمر کشور اظهار کرد: اولین کسی که در کنار حادثه دیدگان حاضر می شوند امدادگران هلال احمر هستند و وظیفه این نهاد آرام بخشیدن و نوعی تسکین دادن رنج درونی حادثه دیدگان است، و از آرمان ها و اهداف هلال احمر، اصول منطبق با تعالیم اسلام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛آیت الله معزی مسئول نمایندگی ولی فقیه هلال احمر کشور با اشاره به مشکلات و فعالیتهای جمعیت هلال احمر شهرستان رودان گفت: نزدیک به ۳۳ حادثه ای که در دنیا اتفاق می افتد در ایران رخ می دهد و هلال احمر برای آرامش بخشیدن به درد و رنج آسیب دیدگان و همچنین با حفظ کرامت انسانها و رفع نیازآنها در هنگام حادثه اقدام می کند.

 

معزی اظهار کرد: هلال احمر پرچمدار کمک رساندن مردم در حوادثی که در کشور رخ می دهد است و با توجه به اینکه بیش از دو میلیون نفر نیروهای امدادی داوطلبانه و ۸هزار کارمند در سراسر کشور دارد، درمیان کشورهای صلیب سرخ جهان، کشور ما دهم است و جمعیت نیروهای داوطلبی امدادی ما به نسبت جمعیتی کشور، در دنیا اول هستیم.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه هلال احمر کشور هدف از این سفر را بررسی مشکلات و ارائه راهکارها و تعمیق بخشیدن به روحیه ایثار و فداکاری همکاران دانست و افزود: یکی از برنامه های ما در سفر به استانها و شهرستان ها این است که ما از نزدیک با همکاران در رابطه با مشکلات بحث و تبادل نظر کنیم و در تعمیق بخشیدن به روحیه ایثا ر و مسئولیت پذیری، نقشی را ایفا کنیم.

 

وی هدف از دیدار با امام جمعه شهرستان را عمیق تر کردن رابطه بین هلال احمر و امام جمعه عنوان کرد و ادامه داد: این دو نهاد مردمی در کنار هم می توانند کارهای شایسته ای انجام دهند، از آن طرف که وظیفه امام جمعه تبیین مسائل روز جامعه برای مردم و رابطه تنگاتنگ داشتن با مردم و همچنین که هلال احمر یک نهاد مردمی است در کنار هم می توانند در جامعه تأثیرگذار باشند.

 

معزی اشاره ای به مشکلات وکمبود نیرو و امکانات در شهرستان کرد وگفت: از ۸۰ حادثه ای که در جاده ترانزیتی رودان اتفاق افتاده، ۲۰ نفر منجر به فوت شده است که در طول سال آمار بسیار بالایی است و این یکی از حوادث دست ساز خود انسان است.

 

 

وی تصریح کرد: اولین کسی که در کنار حادثه دیدگان حاضر می شوند امدادگران هلال احمر هستند و وظیفه این نهاد آرام بخشیدن و نوعی تسکین دادن رنج درونی حادثه دیدگان است، و از آرمان ها و اهداف هلال احمر، اصول منطبق با تعالیم اسلام است.

 

در ادامه حجت الاسلام تاج زاد امام جمعه شهرستان رودان گفت: این شهرستان از مناطق محرومی است که از لحاظ مادی، معنوی و فرهنگی مشکلاتی در آن وجود دارد، بطوریکه جمعیت کمیته امداد خمینی(ره) آن خیلی زیاد است.

 

تاج زاد افزود:مقبره امامزاده سیدسلطان محمد(ع) این شهرستان در ایام نوروز شاهد ۳۵ هزار تردد وسایل نقلیه است و یکی از مناطق حادثه خیز جاده ای است و با توجه به کمی نیروهای هلال احمر، امداد رسانی جوابگو نیست و لازم است امکانات و نیروهای بیشتری از هلال احمر در این منطقه مستقر شود.

 

وی ادامه داد: از لحاظ فرهنگی، گروه ها و مذاهب تکفیری همانند، وهابیت، بهائیت در شهرستان فعالیت می کنندو ما در تلاشیم با اعزام روحانی به آن مناطق و برقراری جلسات از نفوذ آن جلوگیری کنیم.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff