هفت درصد از شبکه برق کشور در استان هرمزگان قرار دارد/ 12 مرداد رکورد دار بیشترین میزان مصرف برق در هرمزگان
+ پ -
هفت درصد از شبکه برق کشور در استان هرمزگان قرار دارد/ ۱۲ مرداد رکورد دار بیشترین میزان مصرف برق در هرمزگان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهار کرد:شرکت توزیع برق استان هرمزگان ۶۱۸هزار مشترک دارد که دو درصد از مشترکین کشور هرمزگانی ها می باشند بر این اساس هفت درصد از شبکه برق کشور درهرمزگان قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالصاحب ارجمند،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه پروژه های افتتاحی وزارت نیرو در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت:شرکت توزیع برق هرمزگان در راستای تایدات رهبر معظم انقلاب(مدظلله العالی) در زمینه ایجاد اشتغال،حمایت از تولید داخلی از شرکت های پیشرو کشور است که با جذب منابع حداکثری ۹۸پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۱ میلیارد و ۹۰۰میلیون تومان  هزینه در دست اقدام دارد.

وی اظهار کرد:۲۵درصد از اعتبارات از طریق سازمان برنامه ریزی و اعتبارات ویژه جذب شده و ۱۵۰میلیارد تومان نیز از اعتبارات داخلی شرکت می باشد که پروژه های آن در ماههای آینده مرود بهره برداری قرار می گیرد.

ارجمند با اشاره به برق دار سه روستا ایل کهوری در رودان، زمین سنگ در بندرعباس و روستای شمسون در بشاگرد در با جمعیتی بالغ بر۷۰ خانوار در هفته دولت افزود:عملیات برق رسانی به ده روستای در دست اجراست همچنین پنج روستای صعب العبور استان در شهرستان های حاجی آباد، پارسیان و بشاگرد با استفاده از انرژی خورشیدی تا دهه مبارک فجر برق دار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان تصریح کرد:متوسط برق دار کردن روستاهای کشور ۹۸درصد است که استان هرمزگان در سطح کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سه ساله اخیر ۹۶هزار انشعاب جدید در استان واگذار شده است،بیان کرد:۸۲درصد از انشعابات خانگی بوده که تاکنون ۲۶هزار واحد مسکن مهر برق دارشده است و در حال حاضر ۶۷۸هزار انشعاب برق مجاز در استان وجود دارد.

ارجمند با اشاره به اینکه استان هرمزگان رتبه نخست توسعه شبکه برق رسانی در کشور را داراست، بیان کرد:شرکت توزیع برق استان هرمزگان ۶۱۸هزار مشترک دارد که دو درصد از مشترکین کشور هرمزگانی ها می باشند بر این اساس هفت درصد از شبکه برق کشور درهرمزگان قرار دارد.

وی یادآور شد: در سال جاری برای نخستین بار پروژه مدیریت مصرف در استان پیاده شده همچنین ۴۰۰میلیون تومان اعتبار برای پروژه های تحقیقاتی برای استان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با اشاره به افزایش مصرف برق گفت:در تابستان امسال مصرف برق در کشور به دو هزار مگاوات افزایش یافت این در حالی است که این رقم در سال گذشته ۱۹۰۰ مگاوات بوده است.

وی با بیان اینکه  ۱۰ درصد از افزایش مصرف نیروی برق کشور در سال جاری مربوط به استان هرمزگان بوده است، اظهار کرد: ۱۵۰مگاوات از این برق مصرفی کشور در هرمزگان مصرف شده که بیشترین پیک مصرف در ۱۲ مرداد ماه بوده است.

ارجمند افزود: شرکت توزیع برق بیش از ۱۸۰۰میلیارد تومان مطالب معوقه از سازمان های دولتی و بدهی ۹۰میلیاردتومانی دارد.

وی  با اشاره به کاهش ۵۰درصدی خاموشی ها در استان تصریح کرد: با مهندسی شبکه و استفاده از تجهیزات جدید خاموشی ها به کمتر از ۲/۵ دقیقه متوسط روزانه کاهش یافته که در این زمینه سرآمد کشور بوده ایم همچنین سه درصد از تلفات برق در استان کاهش یافته که بالغ بر ۲۵میلیارد تومان کاهش هزینه بهراه داشته است.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff