هفتمین جلسه ی هیات امنای دانشگاه آزاد هرمزگان/استقبال اعضای هیات امنا از طرح تجمیع دوم دانشگاه
+ پ -
هفتمین جلسه ی هیات امنای دانشگاه آزاد هرمزگان/استقبال اعضای هیات امنا از طرح تجمیع دوم دانشگاه

اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با استقبال از طرح تجمیع دوم در دانشگاه، این طرح را در راستای حفظ و تقویت واحد های دانشگاهی عنوان نمودند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از رسانه دانشجویی هرمزپرس،نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در استان های هرمزگان،کرمان، سیستان و بلوچستان در هفتمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در واحد بندرعباس با اشاره به آمایش بنیه مالی وعلمی مناطق دانشگاهی گفت: مراکز و واحد های ضعیف و بی بنیه از نظر مالی وعلمی، در طرح تجمیع دوم در زیر مجموعه پردیس واحدهای دانشگاهی بزرگتر ادامه ی فعالیت می دهند.
وی افزود: در این تجمیع هیچ واحد یا مرکز دانشگاهی حذف نخواهد شد و هدف تقویت و کیفی سازی واحدهای دانشگاهی می باشد. صرفه جویی در هزینه ها و سرعت بخشیدن به خدمات دانشجویی، قوی تر شدن مراکز ضعیف از خصوصیات بارز این طرح است.
دکتر جاسم جادری، استاندار هرمزگان نیاز سنجی و شناسایی پتانسیل های فرهنگی و اقتصادی هر منطقه را از مهمترین پارامترهای رشد و توسعه یک منطقه خواند و گفت : رشته های دانشگاهی باید با توجه به نیاز هر منطقه و با توجه به پتانسیل صنعتی آن منطقه شکل گیرد تا هم نیاز صنایع بر طرف نماید و هم اشتغالزایی را افزایش دهد.
دکتر شهریار مشیری، بنیان گذار دانشگاه های آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز با استقبال از طرح تجمیع دوم دانشگاه یادآوری کرد که این طرح از ابتدا باید به صورت کارشناسی پیاده سازی شود تا در آینده با مشکل مواجه نشویم .
دکتر مهدی باقری رییس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس و دبیر هیات امنای استان هرمزگان نیز با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، به بررسی وضعیت مراکز زیان ده مطابق آمار موجود پرداخت و افزود: با طرح تجمیع دوم و چابک سازی واحد های دانشگاهی خواهیم توانست از مراکز ضعیف حمایت و پشتیبانی نماییم.
گفتنی است در این جلسه، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص طرح تجمیع ۲ در دانشگاه، توسط هیات امنا استان مصوب شد مراکز دانشگاهی جناح و بستک در قالب یک واحد دانشگاهی فعالیت نمایند. همچنین در این جلسه مراکز دانشگاهی بشاگرد، سیریک، مرکز بندر خمیر به ترتیب زیر نظر واحد بندرعباس، میناب و بندرلنگه ادامه فعالیت می دهند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff