هشدار نسبت به افزایش ارتفاع موج در آب‌های خلیج فارس/ ممنوعیت فعالیت تفریحی در مناطق جنوبی و غربی جزایر کیش و لاوان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان نسبت به وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج در آبهای خلیج فارس و مناطق فراساحل جزایر کیش و لاوان از روز دوشنبه تا جمعه (۲۶ تا ۳۰ مهر ماه) هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهرداد حسن زاده اظهار کرد: طبق اعلام هواشناسی طی مدت زمانی اعلام شده، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی و مواج شدن خلیج فارس به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب را شاهد خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در هفته جاری آب های خلیج فارس به ویژه مناطق فراساحل جزایر کیش و لاوان به سمت جنوب و غرب وزش باد نسبتا شدید در محدوده ۵۰ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا حداکثر ۲۰۰ سانتیمتر را خواهیم داشت.

حسن زاده خاطر نشان کرد: طی روزهای یاد شده اختلال در تردد کشتی های تجاری و شناورهای مسافربری، آسیب به تورهای صیادی دور از انتظار نیست و با توجه به مواج شدن خلیج فارس از تردد کشتی های تجاری به سمت بوشهر و خوزستان و کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس خودداری شود.

وی تاکید کرد: از دوشنبه تا جمعه هفته جاری با توجه به پیش بیش بینی هواشناسی استان شدت باد در محدوده تنگه هرمز و بنادر شرقی هرمزگان در حدود ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا ۱۲۰ سانتیمتر خواهد رسید که باید از تردد شناورهای سبک به سمت بنادر غربی اجتناب شود و همچنین طی مدت یاد شده هرگونه فعالیت تفریحی و شنا در مناطق جنوبی و غربی جزایر کیش و لاوان ممنوع است.

انتهای پیام/